Kapitalna czwarta kwarta dała zespołowi Tychy Falcons awans do fazy play-off. Sokoły zdobyły w niej 20 punktów i ostatecznie wygrały 27:7.

Stawką spotkania był awans do półfinału rozgrywek. Aby w nim zagrać Tychy Falcons musieli wygrać 12 punktami, by odrobić straty z pierwszego pojedynku, w którym przegrali 12:23.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała odrobienia strat przez Sokoły. Kilka zmarnowanych szans z obu stron nie przynosiło punktów. Dopiero Grzegorz Dominik wykonując 15-jardowy bieg z piłką zdobył punkty, dzięki czemu do przerwy tyszanie prowadzili 7:0.

Drugą część gospodarze rozpoczęli od skutecznego biegu i podwyższenia doprowadzając do remisu. Jednak decydująca kwarta była niemal idealna w wykonaniu Sokołów. Przyłożenia Mateusza Błazika i Jakuba Gołosza wyprowadziły Tychy Falcons na 13 punktowe prowadzenie. Wynik meczu ustalił Grzegorz Dominik, który ustalił wynik meczu na 27:7.

Lions zakończyli sezon, Tychy Falcons natomiast udadzą się do Białegostoku na pojedynek z mistrzem Grupy Wschodniej. Stawką meczu jest awans do pierwszoligowego finału. Spotkanie odbędzie się 7 lipca.

Gliwice Lions – Tychy Falcons 7:27 (0:0, 0:7, 7:0, 0:20).

II kwarta
0:7 przyłożenie Grzegorza Dominika po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Sołoducha)

III kwarta
7:7 przyłożenie Pawła Klawendera po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Szymon Bukowski)

IV kwarta
7:13 przyłożenie Mateusza Błazika po 1-jardowej akcji biegowej
7:20 przyłożenie Jakuba Gołosza po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jedne punkt Paweł Sołoducha)