Żarki starsze Tyskich Lwów MOSM Tychy pokonały Orlika Opole 9:7. Tyszanie wygrali dzięki kapitalnie rozegranej trzeciej tercji, w której wygrali 5:2.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Pierwsza tercja była szczególnie emocjonująca, a zawodnicy obu zespołów zdobyli po trzy gole. Po zmianie stron nieco lepiej prezentowała się drużyna przyjezdnych. Zespół z Opola wyszedł na jednobramkowe prowadzenie, które zapowiadało jeszcze większe emocje w trzeciej tercji.

Młodzi tyszanie nie poddali się, nawiązując walkę z dobrze dysponowanym rywalem. Tyskie Lwy pokazały pazur i nie tylko odrobiły bramkę straty, ale zdołały odwrócić losy meczu wygrywając ostatecznie 9:7. Gospodarze w trzeciej tercji pokazali charakter, dzięki któremu odnieśli zwycięstwo.

Tyskie Lwy – Orlik Opole 9:7 (3:3, 1:2, 5:2). Bramki: Petera (Ubowski), Krzyżek (Gruźla), Ostrowski (Złotnik), Zawalski (Krzyżek), Gruźla (Krzyżek), Sieradzki, Petera (Ubowski), Labok (Ubowski), Krzyżek (Zawalski).

Tyski Lwy: Maciejewski (Mentel) – Kula, Labok, Petera, Ubowski, Tabaka, Sieradzki, Pajda, Krzyżek, Zawalski, Gruźla, Kaplyta, Kuźniar, Złotnik, Ostrowski, Dobrzański, Maraszek, Pierzchała, Kulpecki.