Hokeiści GKS Tychy, pomimo sporego osłabienia, bez problemu pokonali Aksam Unię Oświęcim 5:0. W zespole gospodarzy nie zagrało kilku zawodników, którzy walczą z chorobami i urazami.

Jiri Sejba nie mógł skorzystać z sześciu podstawowych zawodników – Bagiński, Galant, Kolusz i Wanacki nie zagrali z powodu chorób, a Malasiński i Witecki kontuzji. Mimo to GKS Tychy bez problemu ograł rywala odnosząc tym samym 16 wygraną z rzędu.

„Święta wojna” rozpoczęła się od szybko zdobytego gola przez Kacpra Guzika, który w 3. min. zmienił lot krążka po uderzeniu Pavla Mojzisa. Tyszanie dzięki temu uzyskali przewagę i grali spokojniej, na większym luzie. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w czasie gry w osłabieniach. Nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, a sami zdobyli nawet drugiego gola. Michał Woźnica wykorzystał błąd rywala, wjechał w tercję obronną gości i idealnie obsłużył Adriana Parzyszka, który ustanowił wynik pierwszej tercji.

Rysunek2

Po przerwie tyszanie grę rozpoczęli w podwójnej przewadze. Jednak nie wykorzystali jej, a po powrocie pierwszego z ukaranych rywali Josef Vitek podwyższył prowadzenie GKS. Niespełna 120 sek. później gospodarze prowadzili już czterema golami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Milan Baranyk. W pozostałej części tercji nie wiele się działo, poza nieprzyjemnym faulu rywala na Jarosławie Rzeszutce. Tyszanin długo nie podnosił się z lodu, jednak wrócił do gry, a gracz Unii został odesłany do szatni.

W trzeciej tercji Milan Baranyk wykorzystał sytuację sam na sam z oświęcimskim bramkarzem ustanawiając tym samym wynik meczu. Czech w ten sposób zdobył swojego dwusetnego gola w polskiej lidze.

GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim 5:0 (2:0, 2:0, 1:0).
1:0 Kacper Guzik – Pavel Mojzis – Jarosław Rzeszutko (03:14) 5/4
2:0 Adrian Parzyszek – Michał Woźnica (07:39) 4/5
3:0 Josef Vitek – Mikołaj Łopuski (21:01) 5/4
4:0 Milan Baranyk – Łukasz Sokół – Adrian Parzyszek (22:51) 5/4
5:0 Milan Baranyk (50:29)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adrian Parzyszek, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Artur Gwiżdż; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik – Maciej Kruczek, Michał Kotlorz; Milan Baranyk, Jan Steber, Maciej Sulka – Adam Piorun, Mariusz Gurazda, Jakub Sowa.