Hokeiści Tyskich Lwów MOSM Tychy zostali dzisiaj Mistrzem Polski Młodzików! Tyszanie w finale pokonali gospodarzy turnieju – JKH GKS Jastrzębie 6:1!

Zespół Tyskich Lwów MOSM Tychy w półfinałowej rywalizacji pokonał TMH Polonię Bytom 7:4. O wygranej tyszan zadecydowała druga tercja, w której wygrali 3:0. Kapitalny mecz rozegrał zdobywca trzech goli – Bartłomiej Jeziorski. W finale na Tyskie Lwy czekała ekipa JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze w półfinale pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 2:1.

Jednak w potyczce o złote medale od początku przeważała drużyna prowadzona przez Krzysztofa Majkowskiego i Beniamina Sławińskiego. Już po trzech min. Daniel Adamczyk wyprowadził Tyskie Lwy na prowadzenie. Sześć min. później Dawid Duży podwyższył prowadzenie tyszan, na które celnym strzałem odpowiedzieli gospodarze imprezy.

1973481_696147507091363_761466377_o

Druga tercja była bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym skuteczniej zagrali zawodnicy duetu Majkowski-Sławiński. Po pół godzinie gry do bramki rywali trafił Maciej Kostyła. W trzeciej części gry natomiast Tyskie Lwy kompletnie zdominowały rywali. Do bramki JKH GKS Jastrzębie kolejno trafiali Szymon Jaromin, Bartłomiej Jezierski i tuż przed końcem gry Dawid Duży.

Tyskie Lwy MOSM Tychy zasłużenie zdobyły Mistrzostwo Polski Młodzików, a najlepszym zawodnikiem meczu finałowego w tyskim zespole był Jarosław Wasiak.

JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 1:6 (1:2, 0:1, 0:3).
0:1 Daniel Adamczyk (2:20)
0:2 Dawid Duży – Bartłomiej Jeziorski (8:10)
1:2 Mateusz Paś – Jakub Michałowski (9:20)
1:3 Maciej Kostyła – Bartłomiej Jeziorski (30:09)
1:4 Szymon Jaromin (52:56)
1:5 Bartłomiej Jeziorski – Piotr Wasiak (53:18)
1:6 Dawid Duży (59:33)

MOSM Tychy: Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski; Jakub Kapusta, Olaf Bizacki, Maciej Kostyła, Dawid Duży, Bartłomiej Jeziorski; Michał Królik, Jarosław Wasiak, Kacper Gruźla, Szymon Jaromin, Piotr Mizgała; Piotr Wasiak, Daniel Hołdowicz, Wojciech Świder, Daniel Adamczyk, Alex Krzyżek; Wiktor Plewnia, Mateusz Molenda.

W meczu o trzecie miejsce padło aż 17 goli! Po kapitalnym spotkaniu młodzi hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ rozbili 15:2 TMH Polonię Bytom.