Hokeiści GKS Tychy nie byli zbyt gościnni dla swojego byłego kolegi klubowego – Robina Bacula. Tyszanie rozbili zespół prowadzony przez Czecha 5:3. Zespół duetu Sejba-Majkowski wygrał też dodatkową serię rzutów karnych.

Wicemistrzowie Polski drugi sparing rozgrywali przeciwko drugoligowemu czeskiemu HK Nový Jičín. Trenerem tego zespołu jest Robin Bacul, były napastnik GKS Tychy.

GKS Tychy -  Comarch Cracovia Krakow

Przyjezdni teoretycznie byli słabszym rywalem niż ostatni przeciwnik GKS, ale braki nadrabiali ambicją. Stefan Zigardy miał sporo pracy w pierwszej tercji, ale nie dał się zaskoczyć. Po drugiej stronie lodu najgroźniej było po akcji Miroslava Zatko, którego sprytne podanie pod bramkę przejęli rywale.

W pierwszej partii gole nie padły, a drugą lepiej rozpoczęli tyszanie. Radosław Galant obsłużył Jaroslava Kristka, który nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Goście szybko odpowiedzieli, ale gospodarze jeszcze szybciej ponownie wyszli na prowadzenie. Najpierw gola zdobył Kamil Kalinowski, a następnie Filip Komorski. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło tyszan, którzy dali sobie w ciągu pięciu min. strzelić dwie bramki.

Trzecia tercja odbyła się już pod dyktando tyszan. Na prowadzenie swój zespół wyprowadził Zatko, a w końcówce Kristek posłał krążek do pustej bramki. Po spotkaniu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, w której trafili Martin Vozdecky i Jarosław Rzeszutko.

GKS Tychy – HK Nový Jičín 5:3
1:0 Jaroslav Kristek – Radosław Galant (23:02) 4/5
1:1 Michal Chvostek – Jiri Zdenek (25:39)
2:1 Kamil Kalinowski – Marcin Kolusz (28:26)
3:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (32:45) 5/4
3:2 Michal Chvostek – Adam Uhlar – Jiri Zdenek (35:03)
3:3 Jakub Kuzilek – Michal Chvostek (40:44) 5/4
4:3 Miroslav Zatko – Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz (49:13)
5:3 Jaroslav Kristek – Bartłomiej Pociecha (59:53) 4/5

GKS Tychy: Stefan Zigardy #48, Kamil Lewartowski #18 – Mateusz Bryk #65, Michał Kotlorz #45; Bartłomiej Jeziorski #91, Filip Komorski #5, Josef Vitek #73 – Jakub Bartoń #82, Bartosz Ciura #6; Jakub Witecki #66, Jarosław Rzeszutko #13, Dawid Majoch #15 – Bartłomiej Pociecha #67, Miroslav Zatko #71; Martin Vozdecky #8, Kamil Kalinowski #10, Marcin Kolusz #85 – Marcin Horzelski #21, Kamil Górny #33; Mateusz Bepierszcz #77, Jaroslav Kristek #14, Radosław Galant #24