Hokeiści GKS Tychy w drugim meczu Memoriału Pavla Zabojnika mierzyli się z gospodarzami – HKm Zvolen. Tyszanie ograli rywali 4:1.

Podopieczni Andrieja Sidorienki po porażce w pierwszym spotkaniu do meczu z gospodarzami podeszli zmotywowani. Początek gry jednak należał do miejscowych, którzy w 10. min. objęli na prowadzenie. Kolejne minuty jednak przebiegały pod dyktando GKS Tychy..

Jeszcze w pierwszej tercji tyszanie doprowadzili do wyrównania. Najpierw jednak sędziowie odesłali do szatni Emila Bagina. Po pięciominutowej grze w osłabieniu GKS zdobył wyrównującego gola. Na listę strzelców wpisał się testowany obrońca – Jakub Brezak. Czech oddał precyzyjny strzał nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Przewaga „Trójkolorowych” rosła z minuty na minutę, choć sędziowie wyraźnie przeszkadzali rozwinąć im skrzydła. Gospodarze często dopuszczali się fauli, które jednak nie były odgwizdywane. W 18. min. tyszanie dopięli swego i wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski. Trzecia partia zdecydowanie należała do GKS Tychy, a udokumentowana została trafieniami Ondreja Šedivý oraz Radosława Galanta.

Dzisiaj GKS Tychy rozegra trzeci mecz w ramach 24. Memoriału Pavla Zabojnika. O godz. 13:30 tyszanie zmierzą się z MHk 32 Liptovský Mikuláš.

HKM Zvolen – GKS Tychy 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
1:0 Jakub Tatar – Viktor Fekiac (09:10)
1:1 Jakub Brezak – Roman Szturc (12:34) 4/5
1:2 Bartłomiej Jeziorski (17:55)
1:3 Ondrej Šedivý (07:07)
1:4 Radosław Galant – Alexander Younan – Bartłomiej Jeziorski (15:27)

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Kaskinen, Bizacki; Šedivý, Komorski, Mroczkowski – Jaśkiewicz, Bagin; Szturc, Galant, Jeziorski – Ciura, Brezak; Bukowski, Starzyński, Wróbel – Sobecki, Younan; Marzec, Ubowski, Gościński.