Juniorki młodsze MOSM Tychy zaliczyły kolejny fantastyczny start w zawodach. Tyszanki wygrały XV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „Łukovia Cup”.

Zawodniczki z rocznika 1999, których trenerem jest Krzysztof Willem, rozegrały pięć spotkań. Tyszanki wszystkie wygrały zdobywając w nich aż 208 bramek!

MOSM Tychy kolejno pokonał MMKS Jutrzenka Płock – 40:12, KMKS Kraśnik – 40:17, KPR Łukovia Łuków – 44:16, MKS Brodnica – 44:16 i w finale UKS Varsovia Warszawa – 40:31.

Zespół reprezentowały bramkarki: Natalia Kasińska, Sandra Kokot, Adrianna Mazurczyk oraz Wiktoria Bieluń, Wiktoria Cyganik, Karolina Kawalec, Wiktoria Koska,
Wiktoria Kosmowska, Weronika Poś, Wiktoria Poś, Michalina Sawczyk, Sylwia Szołtysek, Iwona Szyroki, Klaudia Wilczyńska, Agnieszka Zioła.

Poza złotym medalem za sukces drużynowy tyszanki wróciły z nagrodami indywidualnymi. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Bieluń,a do najlepszej „siódemki” wybrano: Natalię Kasińską i Karolinę Kawalec.

To jednak nie koniec emocji związanych ze zdolnymi piłkarkami ręcznymi. W najbliższą sobotę (11.10.) tyszanki w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Śląska zagrają z UKS PR Ruch Chorzów. Hitowy pojedynek rozegrany zostanie w hali Gimnazjum nr 3 (ul. Borowa 123) o godz. 15:00.