Hokeiści GKS Tychy wzięli rewanż za porażkę w pierwszym meczu z mistrzem Białorusi. Tyszanie pokonali Shakhtar Soligorsk 3:2, a dwa gole zdobył Patryk Kogut.

W poniedziałkowym spotkaniu obu ekip Białorusini dominowali niemal od początku do końca. Ostatecznie przyjezdni wygrali 8:2, udzielając tyszanom srogiej lekcji. W rewanżu już było zupełnie inaczej.

Postawa podopiecznych Jiri Sejby była zupełnie odmienna do poniedziałkowej, kiedy to dali sobie narzucić styl gry gości. Teraz od początku pojedynku gospodarze grali bardzo dobrze, a niezwykle pewnie w bramce GKS spisywał się Kamil Kosowski. Także w ataku tyszanie grali lepiej, ale pierwsze okazje zmarnowali Bartłomiej Pociecha i Adam Bagiński. Wynik po niespełna kwadransie gry otworzył jednak Patryk Kogut. Wynik powinien podwyższyć tuż przed przerwą Marcin Kolusz, ale spudłował.

11130392_1079901375369795_6568644885485727275_o071

Po przerwie na lód bardziej zmotywowani wyszli goście, którzy potrzebowali zaledwie trzech min. do wyrównania. Tyszan na prowadzenie mógł wyprowadzić Mateusz Bepierszcz, ale dobrze zachował się bramkarz Shakhtara. Po pół godz. gry GKS Tychy ponownie jednak objął prowadzenie. Filip Komorski wyłożył krążek Michałowi Kotlorzowi, który bez problemu ulokował go w bramce gości.

W trzeciej tercji Białorusini ruszyli do odrabiania jednobramkowej straty, ale kapitalnie spisywał się Kosowski. Po drugiej stronie również nie brakowało okazji, ale Mikołaj Łopuski i Kolusz je zmarnowali. Goście wyrównali pięć min przed końcem gry, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Patryk Kogut na 44 sek. przed końcową syreną pokonał bramkarza przyjezdnych, a GKS Tychy wziął rewanż za wysoką porażkę.

GKS Tychy – Shakhtar Soligorsk (1:0, 1:1, 1:1) 3:2
1:0 Kogut – Pociecha – Galant (13:45)
1:1 Kudin (22:26)
2:1 Kotlorz – Komorski (30:35)
2:2 Kuntsevich (54:59) 5/4
3:2 Kogut (59:16)

GKS Tychy: Kamil Kosowski (Kamil Lewartowski) – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Dawid Majoch, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Remigiusz Gazda, Łukasz Sokół; Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant, Patryk Kogut – Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Michał Woźnica, Filip Komorski, Adam Bagiński.