Zespół Polonii Tychy do lat 15 poznał rywali w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15. Tyszanki uruchomiły zbiórkę, dzięki której można wesprzeć ich wyjazd na zawody.

Tyszanki były gospodyniami turnieju eliminacyjnego, w którym zajęły drugie miejsce. Zawody te wygrała drużyna GKS Katowice, jednak oba zespoły wywalczyły przepustkę do poznańskiego finału.

Finały zaplanowano na pierwszy weekend marca – 03.-05.03.2023. Zagra w nich szesnaście najlepszych zespołów z Polski, które drogą eliminacji wywalczyły awans. Rywalkami tyszanek będą gospodynie – AZS UAM Poznań, AZS UJ Prądniczanka Kraków Girls i LKS Targowiankka Targowisko.

Wyjazd na turniej finałowy dla Polonii Tychy to spory wydatek. Dlatego też klub założył zrzutkę i gorąco zachęca do wsparcia. Można go udzielić poprzez portal zrzutka.pl.