Reprezentacja Polski pokonała w pierwszym meczu turnieju EIHC Ukrainę 6:5. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a tyszanie notowali w tym spotkaniu asysty.

W rozgrywanym w Toruniu turnieju Biało-Czerwoni na inaugurację mierzyli się z Ukrainą. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była dogrywka, a gospodarze musieli się solidnie napracować, by odnieść zwycięstwo.

Podopieczni Jacka Płachty wyszli na prowadzenie w 9. min. po strzale Macieja Urbanowicza. Ukraina jednak jeszcze przed przerwą zdobyła dwa gole i wyszła na prowadzenie. Początek drugiej tercji przyniósł kolejną bramkę dla przyjezdnych. Odpowiedział na niego Rafał Dutka po podaniu zawodnika GKS Tychy – Bartłomieja Pociechy. Po kolejnych 30 sek. na tablicy wyników widniał już remis, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Kowalówka. Jednym z asystentów przy tym trafieniu był Adam Bagiński.

Od tego momentu jednak goście wypracowali sobie przewagę. W drugiej tercji Ukraina ponownie wyszła na prowadzenie, zdobywając kolejne dwie bramki. Trzecia część gry jednak należała do gospodarzy. Kontaktową bramkę przy pomocy Bagińskiego zdobył Urbanowicz, a wyrównał przy asyście Pociechy Damian Kapica.

Po trzech min. trwania dogrywki zwycięskie trafienie zanotował Rafał Dutka. W drugim pojedynku Polska dzisiaj zagra z Węgrami.

Polska – Ukraina 6:5 (1:2, 2:3, 2:0, 1:0).
1:0 Maciej Urbanowicz (9:13)
1:1 Oleksandr Pobiedonostsev -Sergiy Varlamov – Roman Blagiy (15:40) 5/4
1:2 Dmytro Nimenko – Vitaliy Donika – Vsevolod Tolstushko (19:49)
1:3 Yuriy Navarenko – Vitaliy Donika (21:04)
2:3 Rafał Dutka – Bartłomiej Pociecha (23:18)
3:3 Sebastian Kowalówka – Adam Bagiński – Patryk Noworyta (23:48)
3:4 Volodymyr Aleksyuk – Artem Bondaryev – Yuriy Navarenko (28:48) 5/4
3:5 Vitaliy Donika – Dmytro Nimenko – Yuriy Navarenko (32:46)