Siatkarze TKS Nascon Tychy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tyszanie pokonali na wyjeździe Kęczanina Kęty 3:2!

Zespół Grzegorza Słabego przed tygodniem pokonał we własnej hali Ślepsk Suwałki 3:1. Dzisiaj tyszanie pokazali, że tamten wynik nie był przypadkiem.

Pierwszy set pojedynku w Kętach był bardzo wyrównany, a tyszanie minimalnie go wygrali do 23. W kolejnych dwóch jednak to gospodarze dominowali, a zawodnicy TKS byli tylko tłem dobrze grających kętrzan. Drugiego seta Kęczanin wygrał do 17, a trzeciego jeszcze łatwiej, bo do 13.

Rysunek2

Po takich dwóch partiach wydawać się mogło, że trzeci set to dla gospodarzy formalność. Tyszanie jednak podnieśli się i po bardzo dobrej partii wygrali do 23. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym to zespół Grzegorza Słabego okazał się lepszy i wygrał 17:15.

TKS Nascon wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jednak ponownie powiększył ilość punktów. Po 16. kolejce tyszanie mają na koncie osiem punktów i tracą sześć oczek do Avii Świdnik i AGH 100RK AZS Kraków. Za tydzień TKS podejmować będzie piąty w tabeli KPS Siedlce.

Kęczanin Kęty – TKS Nascon Tychy 2:3 (23:25, 25:17, 25:13, 23:25, 15:17).
TKS: Surma, Kupisz, Kiwior, Roch, Kozioł, Miler i Siewiorek – libero oraz Sobański, Lewiński, Nowosielski, Macek i Pić – libero.