Hokeistom GKS Tychy wystarczyło jedenaście minut by praktycznie przesądzić o drugim zwycięstwie nad Podhalem Nowy Targ. Tyszanie ograli rywali 7:1 i prowadzą w rywalizacji 2:0.

Po pierwszym wygranym meczu spodziewano się, że GKS Tychy podwyższy stan rywalizacji. Spotkanie jednak miało odmienny przebieg, a tyszanie wygraną zapewnili sobie już w ciągu pierwszych jedenastu minut.

GKS Tychy -  TatrySki Podhale Nowy Targ

Zespół duetu Sejba-Majkowski już w 4. min. wyszedł na prowadzenie. Raszkę potężnym uderzeniem z dystansu pokonał Bartłomiej Pociecha. Cztery min. później wynik podwyższył Michael Kolarz. Dobra gra GKS udokumentowana została kolejnymi dwoma trafieniami, które na swoje konto zapisał aktywny Jakub Witecki. Szczególnie drugi gol był efektowny, kiedy tyszanin odebrał krążek rywalowi i po samodzielnej akcji pokonał Raszkę, który po tej akcji opuścił lód. Wówczas GKS grał w osłabieniu, bowiem na ławce kar przebywał Michael Kolarz.

Po zmianie bramkarza goście radzili sobie zdecydowanie lepiej. Młody Kapica zatrzymywał strzały gospodarzy, a nowotarżanie odważniej atakowali. Jeden z nich zakończył się golem, ale ostatecznie na więcej gości już stać nie było.

W drugiej tercji tyszanie nie potrafili znaleźć sposobu na kapitalnie broniącego bramkarza rywali. Okazji było mnóstwo, ale uderzenia Mikołaja Łopuskiego, Michała Kotlorza czy Adama Bagińskiego nie znalazły drogi do bramki. Kolejne gole jednak zaczęły padać w trzeciej partii. Najpierw wynik podwyższył Marcin Kolusz, na którego trafienie próbował odpowiedzieć najlepszy w zespole gości Wronka. Stefan Zigardy jednak nie dał się zaskoczyć, a jego koledzy z pola zdobyli kolejne dwa gole. Ich autorami byli Pociecha i Radosław Galant.

Kolejne dwa spotkania GKS Tychy rozegra w najbliższy piątek (04.03) i sobotę (05.03) w Nowym Targu.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (4:1, 0:0, 3:0).
1:0 Bartłomiej Pociecha – Marcin Kolusz (03:48)
2:0 Michael Kolarz – Filip Komorski (08:08)
3:0 Jakub Witecki – Mateusz Bepierszcz – Mateusz Bryk (09:53)
4:0 Jakub Witecki (10:26) 4/5
4:1 Kasper Bryniczka – Patryk Wronka – Dariusz Gruszka (14:25)
5:1 Marcin Kolusz – Radosław Galant (49:50)
6:1 Bartłomiej Pociecha – Marcin Kolusz (59:01)
7:1 Radosław Galant – Mateusz Bepierszcz- Bartosz Ciura (59:49)

GKS Tychy: Stefan Zigardy, (Kamil Kosowski); Bartosz Ciura, Michael Kolarz, Jakub Witecki, Jarosław Galant, Mateusz Bepierszcz; Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl, Mikołaj Łopuski, Dawid Majoch, Marcin Kolusz; Michał Kotlorz, Mateusz Bryk, Martin Vozdecky, Filip Komorski, Josef Vitek; Michał Woźnica, Remigiusz Gazda, Patryk Kogut, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński.