Hokeiści GKS Tychy udanie rozpoczęli zmagania w fazie play-off. Tyszanie pokonali przed własną publicznością Marma Ciarko STS Sanok i prowadzą w rywalizacji do czterech wygranych.

Przed rozpoczęciem ćwierćfinałowej walki to zespół Andrieja Sidorienki był zdecydowanym faworytem. Na lodzie jednak te różnice się dość solidnie zatarły.

Tyszanie dobrze rozpoczęli pojedynek, bo już w szóstej min. za sprawą Romana Szturca objęli prowadzenie. Pięć min. później grający w przewadze goście doprowadzili do remisu i wynik ten utrzymał się do końca pierwszej tercji. W drugiej zdecydowanie lepszym zespołem byli miejscowi, którzy po czterech minutach ponownie objęli prowadzenie. na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski. W 27. min. po obustronnym wykluczeniu Alexander Younan podwyższył wynik.

Goście jednak nie zamierzali odpuścić i dwie min. później złapali kontakt. Na drugą przerwę GKS Tychy jednak schodził z dwubramkowym prowadzeniem. A to dzięki trafieniu Jeana Dupuya. Trzecią partię od gola rozpoczęli goście, ponownie łapiąc kontakt. „Trójkolorowi” jednak nadal grali swoje i w 50. min. sposób na defensywę goście znalazł Christian Mroczkowski. Chwilę później sanoczanie zdobyli czwartego gola, ale na więcej już tyszanie im nie pozwolili.

GKS Tychy wygrał 5:4 i prowadzi w rywalizacji do czterech wygranych 1:0. W piątkowy wieczór (godz. 18:00) pojedynek nr dwa.

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
1:0 Roman Szturc – Radosław Galant (05:50)
1:1 Juho Mäkelä – Niko Ahoniemi (10:48, 5/4)
2:1 Bartłomiej Jeziorski – Emil Bagin, Szymon Marzec (23:21)
3:1 Alexander Younan – Jean Dupuy, Alexandre Boivin (26:16, 4/4)
3:2 Niko Ahoniemi – Louis Miccoli, Kalle Valtola (28:18)
4:2 Jean Dupuy – Alexandre Boivin (37:29)
4:3 Jere Karlsson – Johan Lorraine, Juho Mäkelä (43:28)
5:3 Christian Mroczkowski – Jean Dupuy, Alexandre Boivin (49:44)
5:4 Niko Ahoniemi – Sami Tamminen (50:33)

GKS Tychy: K. Lewartowski – B. Pociecha, O. Kaskinen;O. Šedivý, F. Komorski (2), B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki (2);M. Gościński, F. Starzyński (2), S. Marzec (2) – A. Younan, A. Nilsson;C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – E. Bagin, J. Bukowski;J. Juhola, R. Galant (2), R. Szturc.
Trener: Andriej Sidorienko.