Siatkarze TKS Nascon Tychy zwycięstwem powitali Nowy Rok. Tyszanie po bardzo dobrym meczu pokonali Ślepsk Suwałki 3:1.

Rok 2013 TKS Nascon zakończył porażką z Banimexem Będzin 1:3. Tyszanie jednak dobrze przepracowali okres świąteczno-noworoczny, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już początek meczu ze Ślepskiem pokazał, że zespół Grzegorza Słabego chce udanie rozpocząć rok. Tyszanie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali niemal przez całego seta. Dopiero w końcówce gry goście zmniejszyli dystans i nawet wybronili piłkę setową. To nieco wybiło gospodarzy z rytmu, a fakt ten wykorzystali goście wygrywając 27:25.

Rysunek2

Kolejne partie, choć także były wyrównane, należały już do zawodników TKS Nascon. Kapitalną partię rozgrywał Marcin Kozioł, skutecznie atakował również Damian Miller. Gospodarze grali tak, jakby to rywale zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Prowadzenie 18:13 i 22:16 dawało swobodę w grze tyszan, choć rywale nie odpuszczali. Jednak ostatecznie TKS wygrał tę partię do 21, a decydujący punkt zdobył Surma, którego atak zablokowali rywale, ale piłką wylądowała na aucie.

Ten sam zawodnik kapitalnie rozpoczął trzecią część gry, bowiem zaliczył asa serwisowego. Gra długo toczyła się punkt za punkt, rywale nawet przełamywali prowadzenie gospodarzy. Przy wyniku 22:22 sprawy w swoje ręce wziął Marcin Kozioł, który dwoma atakami dał przewagę tyszanom. Serwis Millera został odebrany, ale atak rywali był nieudany i TKS wygrał do 22.

m

W połowie czwartego seta zanosiło się na tie-break, bowiem to rywale dłużej utrzymywali minimalne prowadzenie. TKS przegrywał 8:14, po czym zmniejszył stratę do czterech punktów. Grzegorz Słaby puścił do gry Lewińskiego, Nowosielskiego i Sobańskiego, co okazało się być strzałem „w 10”. Gospodarze doprowadzili do wyrównania i wyszli na prowadzenie, by ostatecznie wygrać do 21 po bloku Kupisza.

TKS Nascon Tychy – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:21).
TKS Nascon: Kiwior, Roch, Surma, Kupisz, Miller, Kozioł i Siewiorek-libero oraz Sobański, Nowosielski, Lewiński.