Polonia GKS Tychy rozpoczęła rozgrywki ligowe. W pierwszym wiosennym meczu tyszanki zagrały w Mikołowie, gdzie zremisowały 1:1 z tamtejszym AKS.

Pojedynek z AKS był okazją do debiutu dla czterech zawodniczek. Dwie z nich to Karolina Trombała i Paulina Rybacka, które są wychowankami Polonii. Dwie pozostałe – Edyta Mazur i Weronika Bielas, zostały sprowadzone w przerwie zimowej.

wikadora

Pojedynek rozpoczął się od wzajemnego badania możliwości, a gra toczyła się głównie w środku pola. Z biegiem czasu tyszanki osiągały coraz większą przewagę, która jednak nie przełożyła się na bramki. Swoich sił w uderzeniach z dystansu próbowała Dorota Hałatek, ale najlepszą okazję miała Wiktoria Nowak. Tyszanka w 35. min. wpadła w pole karne, ale przegrała pojedynek z bramkarką rywalek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i nadal przeważały tyszanki. Podopieczne Dawida Kołodziejczyka grały dojrzalej, co przyniosło efekt w postaci gola. W 47. min. Oliwia Ogierman idealnie obsłużyła Wiktorię Nowak, która w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce mikołowianek. Objęcie prowadzenia dało polonistkom więcej spokoju, ale zabrakło podwyższenia prowadzenia i przypieczętowania wygranej. Zemściło się to w końcówce spotkania, kiedy to w ostatniej min. zawodniczka AKS oddała piękny strzał z dystansu i doprowadziła do remisu.

nowak

Kolejny mecz Polonia GKS Tychy rozegra w niedzielę (2.04.) w Bielsku-Białej. O godz. 15 tyszanki zmierzą się z Rekordem II.

AKS Mikołów – Polonia GKS Tychy 1:1 (0:0). Bramka: Nowak (47.).
Polonia GKS: Trombała – Błaszczyk (30. Kowalska), Czechowska, Ogierman, Bielas – Żychoń, Stolarczyk, Hałatek, Nowak (78. Ciszewska) – Mazur (73. Latusek), Tobiczyk (60. Rybacka).