Kapitalny mecz oglądali kibice hokeja w Krakowie! Comarch Cracovia dopiero po rzutach karnych pokonała GKS Tychy, który jdnak pokazał charakter!

Tyszanie jechali do Krakowa osłabieni, co było widoczne w początkowej fazie meczu. Pierwsza tercja jednak zakończyła się bezbramkowym remisem. Nie oznacza to, że z tafli wiało nudą, ale prawdziwe emocje przyszły w kolejnych dwóch partiach.

Druga tercja zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy po nieco ponad dwóch minutach wyszli na prowadzenie po strzale Kapicy. Wynik podwyższył Sawicki w 26. min. a przewaga dodała wiatru w plecy krakowian. Po pół godz. gry było 3:0, a na listę strzelców wpisał się Wronka.

Wydawało się, że mecz w Krakowie jest już rozstrzygnięty, ale tyszanie nie zamierzali się poddawać. W 36. min. „Trójkolorowi” wykorzystali okres gry w przewadze, a krążek do bramki skierował Bartłomiej Pociecha. Podopieczni Andrieja Sidorienki przegrywając przed trzecią partią 1:3 nie mieli nic do stracenia i zdecydowali się grać jeszcze odważniej w ataku. Niespełna trzy min. po wznowieniu gry tyszanie złapali kontakt, a gola zdobył Alexander Younan. Wyrównujące trafienie na swoim koncie zapisał Christian Mroczkowski w 49. min.

Pogoń za wynikiem tyszan była pasjonująca. Tyszanie w przeciągu całego meczu oddali aż 48 strzałów na krakowską bramkę, ale nie dało to jednak wygranej. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:3 (0:0, 3:1, 0:2, d. 0:0, k. 2:1)
1:0 Damian Kapica – Patrik Husák, Patryk Wronka (22:08),
2:0 Radosław Sawicki – Martin Kasperlík, Roman Rác (25:58),
3:0 Patryk Wronka (30:06),
3:1 Bartłomiej Pociecha – Christian Mroczkowski (35:26, 5/4),
3:2 Alexander Younan – Bartłomiej Jeziorski (42:58),
3:3 Christian Mroczkowski – Filip Komorski (48:25),
4:3 Radosław Sawicki (65:00, Karny decydujący).

Sędziowali: Tomasz Radzik,Paweł Breske (główni) -Artur Hyliński,Jacek Szutta (liniowi).
Minuty karne: 8-4
Strzały: 30-48

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Bizacki (2);O. Šedivý, F. Komorski, M. Gościński – O. Jaśkiewicz, K. Sobecki; J. Bukowski, M. Ubowski, B. Jeziorski – A. Younan, O. Kaskinen;C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – O. Kasperek;R. Galant, K. Wróbel, F. Starzyński oraz J. Krzyżek.
Trener: Andriej Sidorienko.