Po weekendowej kolejce Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Tychach nasuwa się pytanie, kto może powstrzymać zespół Fenomena. Lider ALPN pokonał Nafciarzy 5:3 i wspólnie z Ajaxem pozostał w walce o mistrzostwo.

Fenomen w pojedynku z Nafciarzami dominował od samego początku. Lider prowadził już 5:1, oddając w końcówce pole gry rywalom, którzy zdobyli dwa gole. Nafciarze już wcześniej odpadli z rywalizacji o mistrzostwo i nie obronią tytułu.

Fenomen – Nafciarze 5:3 (2:0). Bramki: Adrian Prażmo 2, Przemysław Szczęsny 2, Bartłomiej Sitko oraz Adam Wolak 2, Mariusz Buras.

Dobry mecz rozegrał zespół ABR Tychy, który pewnie 2:0 pokonał Olimpię. Wbrew wynikowi pojedynek był bardzo wyrównany, a o wygranej zadecydowały detale.

ABR – Olimpia 2:0 (0:0). Bramki ABR: Paweł Wala, Michał Antolak

Pampeluna nie była w stanie powstrzymać ataków Hard Plastu. Już do przerwy zespół HP prowadził 3:0, dominując niemal w każdym aspekcie gry. Po zmianie stron gra nieco bardziej się wyrównała, ale Pampeluny nie było stać na urwanie choćby punktu rywalom.

Pampeluna – HP 2:5 (0:3). Bramki: Adrian Październy, Mariusz Kłos oraz Patryk Mierzejewski, Wojciech Wróbel, Jan Zaczyński, Bartłomiej Borkowski, Wojciech Pokrzywiński (sam.).

Mera po bardzo wyrównanym meczu zremisowała z ADP. W pierwszej połowie, pomimo kilku okazji strzeleckich żaden z zespołów nie zdobył gola. Worek rozwiązali natomiast po przerwie, a gracze Mery i ADP trafili po razie.

Mera – ADP 1:1 (0:0). Bramki: Tomasz Kołodziejczyk oraz Mateusz Stępień.

Kapitalny mecz stoczyły drużyny Zorzy z Ajaxem. Pojedynek drugiego z trzecim zespołem dał odpowiedź na pytanie kto może jeszcze powstrzymać Fenomena w walce o mistrzostwo. O ile pierwsza część gry była wyrównana, tak po zmianie stron dominowali gracze Ajaxu, w składzie których pojawili się m.in. Piotr Myszor i Dariusz Grzesik.

Zorza – Ajax 2:4 (1:2). Bramki: Tomasz Cedro, Michał Piotrowski oraz Piotr Myszor, Damian Nowak, Marcin Zieliński, Dariusz Grzesik.

Football Team – Fuks `98 5:5 (2:4).