Koszykarze GKS II Tychy wywalczyli brązowe medale mistrzostw Śląska. Tyszanie dzięki wygranej nad liderem z Rybnika zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach trzeciej ligi na Śląsku.

Tyszanie swój marsz po brązowy medal rozpoczęli wyjazdową potyczką z Ofensywą Racibórz. GKS II spotkanie rozpoczął niemrawo, ale szybko przejął inicjatywę i po pierwszej partii prowadził już 15 punktami. W kolejnych przewagę powiększali, by na koniec trzeciej kwarty wyniosła ona 28 pkt.! Ostatecznie tyszanie wygrali 87:65.

Ofensywa Racibórz – GKS II Tychy 65:87 (12:27,18:16,9:24,26:20).
GKS: Zub W. 35, Biel A. 14, Zawadzki J. 10, Józefów M. 9, Fenrych J. 6, Król B. 5, Józefowski D. 4, Michalak K. 4.

20160221_120913_000-e1456062109250

Prawdziwy sprawdzian czekał jednak tyszan w minioną niedzielę, kiedy to do Tychów przyjechał lider z Rybnika. Tyszanie potrzebowali wygranej, by sięgnąć po brązowy medal.

Stawka spotkania nie sparaliżowała młodych tyszan. Podopieczni duetu Feith-Ditmer od początku zastosowali agresywną obronę uniemożliwiając przyjezdnym rozgrywanie piłki, a szybkie kontry pozwoliły osiągnąć bezpieczny dystans. W składzie zabrakło Wojciecha Zuba, więc ciężar gry na swoje barki wziął Jakub Zawadzki. Tyszanie na przerwę schodzili prowadząc 40:22.

Po zmianie stron jednak goście przebudzili się i zmniejszyli straty. Reakcja tyszan była jednak natychmiastowa, a w ataku przebudził się też Jakub Fenrych. Gospodarze po trzeciej kwarcie prowadzili 52:42. W decydującej partii na parkiecie pojawił się Dawid Józefowski, który zaliczył da przechwyty oraz zdobył sześć punktów, a GKS II ponownie powiększył przewagę.

Ostatecznie GKS II Tychy wygrał 64:49 i zdobył brązowy medal trzeciej ligi na Śląsku.