Dawid Wiekiera nie zwalnia tempa i kontynuuje swoją zwycięską passę! Tyski pływak dwukrotnie staną na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski.

Zawodnik MKP Wodnik 29 Tychy wysoką formę i nieprzeciętny talent pokazał podczas kwietniowego Grand Prix Polski w Lublinie. Tyszanin ustanowił tam rekord Polski na 200 m st. klasycznym – 2.09,99. Wiekiera dzięki temu wypełnił minimum na mistrzostwa świata rozgrywane w Budapeszcie.

Podopieczni Marka Mroza wysoką dyspozycję potwierdził podczas 94. Letnich Mistrzostw Polski. Tyszanin wywalczył kolejne dwa złote medale. Najpierw Dawid Wiekiera został mistrzem kraju na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1.00,51 (wyprzedził Jana Kałusowskiego z Trójki Łódź, 1.00,54 i Łukasza Solaka z AZS AGH Kraków, 1.01,27). Zawodnik Wodnika 29 Tychy także na 200 m st. klasycznym był najszybszy sięgając po złoto z czasem 2.11,31. Wynik ten pozwolił mu wywalczyć przepustkę na Mistrzostwa Europy seniorów w Rzymie.

Tyszanin nie krył zadowolenia ze swoich startów. Przedstawił też jakie ma cele. – Cieszę się, że wygrałam i wypełniłem minimum na mistrzostwa Europy. Nic się nie zmienia, moim celem jest nowy rekord życiowy, który jednocześnie będzie rekordem Polski. O to będę się starał – powiedział Dawid Wiekiera.

Trzy najważniejsze tegoroczne imprezy pływackie, na które prawo startu uzyskał Dawid Wiekiera to mistrzostwa świata w Budapeszcie (18 – 25.06), Uniwersjada w Chengdu (Chiny, 27.06 – 03.07) oraz mistrzostwa Europy w Rzymie (11 – 17.08).