Dawid Wiekiera zaliczył kolejne dwa bardzo dobre starty. Zawodnik Młodzieżowego Klubu Pływackiego Tychy wywalczył dwa medale we francuskim Canet-en-Roussillon.

Tyszanin wraz z Kadrą Narodową Seniorów rozpoczął zmagania podczas cyklu zawodów Mare Nostrum Swim Tour 2023. Są one rozgrywane w dniach 13-21 maja we francuskim Canet-en-Roussillon, hiszpańskiej Barcelonie oraz w Monaco.

W pierwszym dniu rywalizacji (sobota, 13.05.) Wiekiera wziął udział w konkurencji 100 m stylem klasycznym. W eliminacjach tyszanin był drugi z czasem 1:01.21, jednak w finale nie miał już sobie równych i z czasem 1:00.79 zajął pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasowali się Japończyk Ippei Watanabe (były rekordzista świata na 200 m stylem klasycznym) i Darragh Greene z Irlandii.

Dzień później tyszanin rywalizował w konkurencji 200 m st. klasycznym. W eliminacjach był piąty z czasem 2:16.14, ale awansował do finału A. Tam popłynął zdecydowanie lepiej i z czasem 2:12.28 zajął drugą pozycję. Pierwszy był Ippei Watanabe (2:10.08).

Kolejne zawody z cyklu Mare Nostrum zostaną rozegrane w Barcelonie 17 i 18 maja. Dawid Wiekiera po powrocie do kraju będzie pod okiem Marka Mroza kontynuował przygotowania do Mistrzostw Świata w Japonii (Fukuoka) oraz Uniwersjady (Chengdu) w Chinach.