Hokeiści GKS Tychy zapomnieli już o wpadce z Podhalem Nowy Targ. Tyszanie rozbili na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 9:2!

Tyszanie w pierwszej tercji chyba jeszcze rozpamiętywali ostatnią porażkę. W ich grze brakowało dokładności, a w sytuacjach podbramkowych zawodziła skuteczność. Jedynie w obronie tyszanie spisywali się bez zarzutu, dzięki czemu na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec

Druga tercja wyglądała już zupełnie inaczej. Tyszanie wzięli się do pracy, a w przerwie ustawili sobie celowniki. Wynik po siedmiu min. otworzył Adam Bagiński, a chwilę po nim gola strzelił Jaroslav Kristek. Podopieczni Jiri Sejby rozochocili się tymi trafieniami, a kolejne były kwestią czasu. W 32. min. Kamil Kalinowski zdobył trzecią, a dwie min. później Josef Vitek czwartą bramkę. Wynik drugiej tercji ustanowił aktywny Mateusz Bepierszcz.

Wysokie prowadzenie nie uśpiło tyszan, którzy trzecią partię rozpoczęli od dwóch trafień. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Kristek, a chwilę po nim Vitek. Przy stanie 7:0 gracze GKS nieco się rozluźnili, a jastrzębianie wykorzystali to zdobywając dwa gole. Te jednak podziałały niczym zimny prysznic na tyszan, a w końcówce Josef Vitek skompletował hattricka, a wynik na 9:2 ustanowił Jakub Witecki.

W kolejnym meczu GKS Tychy podejmował będzie Unię Oświęcim. Spotkanie rozegrane zostanie jutro (wtorek, 27.09.) o godz. 18:00.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:9 (0:0, 0:5, 2:4)
0:1 Adam Bagiński – Remigiusz Gazda (26:48) 4/5
0:2 Jaroslav Kristek – Mateusz Bepierszcz – Patryk Kogut (28:32)
0:3 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Miroslav Zatko (31:56)
0:4 Josef Vitek – Mateusz Bryk – Bartłomiej Pociecha (33:57)
0:5 Mateusz Bepierszcz – Radosław Galant – Kamil Kalinowski (36:16)
0:6 Jaroslav Kristek – Patryk Kogut (42:28)
0:7 Josef Vitek – Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (44:47)
1:7 Tomasz Kulas – Leszek Laszkiewicz (46:36)