GKS Futsal Tychy po efektownej wygranej nad Gwiazdą Ruda Śląska wskoczył na fotel lidera. Tyszanie wygrali 6:2 i objęli prowadzenie w I lidze!

Szlagierowy pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie, a stawką był fotel lidera I ligi futsalu. Zawodników dodatkowo elektryzował fakt, że to derbowe starcie.

Lepiej mecz rozpoczęli tyszanie, ale kapitan GKS Futsal – Bartłomiej Sitko w dobrej sytuacji trafił piłką w słupek. Gospodarze mieli więcej doskonałych okazji, a strzał Tomasza Bernata zatrzymał się na poprzeczce. W połowie pierwszej części gry „Trójkolorowi” w końcu dopięli swego i otworzyli wynik za sprawą Kacpra Dudzika. Goście nie pozostawali obojętni i również mieli szanse na zdobycie bramki, ale kapitalny mecz rozgrywał doświadczony Zbigniew Modrzik. „Zbynek” skapitulował dopiero w 18. min., a remisowy wynik utrzymał się do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale szybką kontrę zakończyli uderzeniem w słupek. Tyszanie natychmiast odpowiedzieli i.. wyszli na prowadzenie. Tym razem gola zdobył Bernat. Zespół Michała Słoniny miał mnóstwo okazji do podwyższenia prowadzenia, ale był nieskuteczny. Zmarnowane okazje zemściły się w 28. min., kiedy to Gwiazda doprowadziła do remisu.

Od tego momentu do bramki trafiali już tylko gospodarze, którzy rozgrywali bardzo dobre spotkanie. Choć obie ekipy miały szanse by wyjść na prowadzenie sztuka ta udała się tyszanom w 36. min. Szybką kontrę po podaniu Słoniny zakończył Kołodziejczyk. Goście natychmiast postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza, co bezlitośnie wykorzystał Bernat. Zawodnik GKS Futsal przejął piłkę i bez zastanowienia ulokował ją w pustej bramce Gwiazdy. W 38. min. gola zdobył Kochanowski, a wynik ustanowił Zbigniew Modrzik, który dobry występ zwieńczył zdobyciem bramki.

GKS Futsal Tychy dzięki wygranym derbom wskoczył na fotel lidera I ligi!

GKS Futsal Tychy – Gwiazda Ruda Śląska 6:2 (1:1). Bramki: Dudzik, Bernat 2, Kołodziejczyk, Kochanowski, Modrzik.
GKS Futsal: Modrzik (Borowski) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Fabian Biernat, Filip Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Piotr Pytel, Paweł Pytel, Józefowicz.