Piłkarze GKS Tychy przebywający na zgrupowaniu w Ustroniu rozegrali drugi mecz kontrolny. Na boisku tamtejszej Kuźni pokonali 2:1 Garbarnię Kraków.

Artur Derbin w bramce dał szansę pokazania się Kacprowi Danie, który ma za sobą bardzo udany sezon w rezerwach GKS. W wyjściowym składzie znalazł się też Michał Staniucha i Tomas Malec.

To właśnie nowy nabytek tyszan w dziewiątej min. dał prowadzenie zespołowi „Trójkolorowych”. Słowacki napastnik wykorzystał błąd defensywy krakowian przejmując złe podanie i pewnym strzałem pokonał bramkarza Garbarni. W 54. min. pokazał się drugi ze sprowadzonych atakujących – Marcin Kozina. Młody napastnik zszedł z piłką do środka i oddał piękny strzał zza pola karnego. Dziewięć min. później Garbarnia złapała kontakt. Piłkę dośrodkowaną w pole karne wypuścił z rąk Artur Sip, a rywale bezlitośnie to wykorzystali.

GKS Tychy – Garbarnia Kraków 2:1 (1:0). Bramki: Malec (9.), Kozina (54.).
GKS Tychy: I połowa: Kacper Dana – Dominik Połap Ż, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz – Michał Staniucha, Sebastian Steblecki, Oskar Paprzycki, Łukasz Grzeszczyk, Kacper Piątek – Tomáš Malec.
II połowa: Artur Sip – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Bartosz Zarębski, Marcel Stefaniak – Krzysztof Machowski (73. Dorian Orliński), Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Miłosz Pawlusiński (73. Marcel Misztal), Bartosz Biel – Marcin Kozina. Trener Artur Derbin.