Hokeiści GKS Tychy pokonali dzisiaj HC GKS Katowice 8:0 i zapewnili sobie mistrzostwo sezonu zasadniczego! Tyszanie pokazali tym samym, że są murowanym kandydatem do złotego medalu.

Zawodnicy GKS Tychy spotkanie rozpoczęli spokojnie, a rywale do lider podeszli z wielkim respektem. Nie podjęli jednak walki, a tyszanie w 13. min. otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik. Pięć min. później Marcin Kolusz zdobył drugiego, a na 21 sek. przed przerwą Łukasz Sokół trzeciego gola dla lidera PHL.

Rysunek2

Po zmianie stron gospodarze nadal nie forsowali tempa, a mimo to dyktowali warunki gry. Goście byli tylko tłem dla tyszan, który po niespełna pół godz. gry zdobyli kolejnego gola. Tym razem do bramki katowiczan trafił Pavel Mojzis. Cztery min. później Guzik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustanawiając tym samym wynik drugiej tercji.

Ostatnią część gry gracze GKS rozpoczęli z impetem. W ciągu 90 sekund do bramki katowiczan trafili Mikołaj Łopuski i Kacper Guzik, który skompletował hattricka. Tyszanie mieli jeszcze mnóstwo okazji strzeleckich, ale marnowali je na potęgę, bądź kapitalnymi interwencjami popisywał się bramkarz HC GKS Katowice. Wynik meczu w 56. min. ustalił Maciej Sulka.

GKS Tychy – HC GKS Katowice 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
1:0 Kacper Guzik – Pavel Mojzis (12:55)
2:0 Marcin Kolusz – Jarosław Rzeszutko – Pavel Mojzis (18:12)
3:0 Łukasz Sokół – Adrian Parzyszek – Ladislav Havlik (19:39) 5/4
4:0 Pavel Mojzis – Michał Woźnica – Jan Steber (29:07)
5:0 Kacper Guzik – Ladislav Havlik – Michał Woźnica (33:10) 5/4
6:0 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz – Pavel Mojzis (42:37) 5/4
7:0 Kacper Guzik – Michał Woźnica (43:56)
8:0 Maciej Sulka – Milan Baranyk (55:11)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Jakub Wanacki, Pavel Mojzis; Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz, Jarosław Rzeszutko; Ladislav Havlik, Łukasz Sokół – Michał Woźnica, Adrian Parzyszek, Kacper Guzik – Artur Gwiżdż, Michał Kotlorz; Milan Baranyk, Jan Steber, Maciej Sulka – Maciej Kruczek; Adam Piorun, Mariusz Gurazda, Jakub Sowa.