Hokeiści GKS Tychy odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Podhalem Nowy Targ. Tyszanie po prawdziwych męczarniach pokonali rywala 6:5.

Zespół Jiriego Sejby musiał solidnie się napracować, by odnieść zwycięstwo w Nowym Targu. Tyszanie po 9. min. przegrywali 0:2. Jednak w odstępie 90 sek. dzięki golom Łukasza Sokoła i Jarosława Rzeszutko GKS wyrównał. Po nieco ponad kwadransie gry nowotarżanie ponownie wyszli na prowadzenie. Jednak w 19. min. Adrian Parzyszek doprowadził do remisu.

Rysunek2

Druga tercja całkowicie należała do gospodarzy, którzy ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Arkadiusz Sobecki skapitulował w 32. i 38. min. po strzałach Landowskiego i Dziubińskiego.

W trzeciej tercji tyszanie przebudzili się i za wszelką cenę chcieli odwrócić losy meczu. Kontaktowego gola zdobył w 52. min. Rzeszutko, a wyrównał 90 sek. później Adam Bagiński. Zwycięską bramkę zdobył Jan Steber w 57. min. spotkania.

Tyszanie przedłużyli serię meczów bez porażki. W środę (12.02.) GKS zmierzy się z HC GKS Katowice. Początek o godz. 18.

MMKS Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 5:6 (3:3, 2:0, 0:3).

1:0 Mateusz Michalski – Konrad Stypuła – Patryk Wronka (02:36)
2:0 Damian Zarotyński – Piotr Kmiecik (09:07)
2:1 Łukasz Sokół – Jan Steber – Milan Baranyk (10:26)
2:2 Jarosław Rzeszutko – Marcin Kolusz – Mikołaj Łopuski (11:57)
3:2 Kasper Bryniczka – Piotr Kmiecik – Damian Zarotyński (15:30)
3:3 Adrian Parzyszek – Jarosław Rzeszutko – Jan Steber (18:51)
4:3 Tomasz Landowski – Dariusz Gruszka – Kamil Kapica (31:28) 5/3