Hokeiści GKS Tychy nie zapomnieli jak się wygrywa mecze i wygrali po wznowieniu rozgrywek z Ciarko PBS Bank Sanok 6:2. Tyszanie wciąż są liderem rozgrywek.

Pierwsza tercja odbywała się pod dyktando zawodników Jiriego Sejby. Tyszanie prowadzili po golach Michała Woźnicy, który w 10. min. otworzył wynik spotkania i Josefa Vitka. Prowadzenie nieco rozluźniło graczy GKS, bowiem w drugiej tercji to gospodarze przeważali. Tę część gry wygrali 2:1, a bramkę dzięki której GKS utrzymał prowadzenie zdobył Ladislav Havlik.

Rysunek2

Trzecia część gry to dominacja tyszan. Marcin Kolusz szybko podwyższył prowadzenie GKS, a kolejne dwie bramki zdobyli Radosław Galant i Mikołaj Łopuski.

GKS Tychy jest liderem PHL, a kolejny mecz rozegra przed własną publicznością. Tyszanie w niedzielę (05.01.) podejmować będą JKH GKS Jastrzębie. Początek meczu o godz. 17.

Ciarko PBS Bank Sanok – GKS Tychy 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
0 : 1 Michał Woźnica – Milan Baranyk – Adrian Parzyszek (09:55)
0 : 2 Josef Vítek – Mikołaj Łopuski – Pavel Mojžíš (12:33) 5/4
1 : 2 Samson Mahbod – Robert Kostecki – Maciej Mermer (23:40)
1 : 3 Ladislav Havlík – Milan Baranyk – Jakub Witecki (23:58)
2 : 3 Martin Vozdecký – Robert Kostecki – Bartłomiej Pociecha (26:43) 5/4
2 : 4 Marcin Kolusz – Tomasz Malasiński – Pavel Mojžíš (41:12)
2 : 5 Radosław Galant – Mikołaj Łopuski – Miroslav Ďurák (51:41)
2 : 6 Mikołaj Łopuski – Tomasz Malasiński – Marcin Kolusz (56:27)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Miroslav Durak; Michał Woźnica, Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Adam Bagiński – Adam Piorun, Maciej Sulka – Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Josef Vitek.