Hokeiści GKS Tychy przełamali ostatnią niemoc. Tyszanie po ciekawym spotkaniu wygrali na wyjeździe z Comarch Cracovią 4:2.

W Krakowie długo czekano na domową inaugurację sezonu. Pierwszy mecz jednak zrekompensował kibicom z Krakowa długi okres wyczekiwania, choć gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki..

Początek gry był bardzo wyrównany, a zespoły nie ograniczyły się tylko do obrony własnej bramki. Pierwsi jednak trafili tyszanie, a na listę strzelców w szóstej min. wpisał się Alan Łyszczarczyk. Miejscowi byli bliscy wyrównania, ale krążek tylko obił słupek tyskiej bramki i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 1:0 na korzyść „Trójkolorowych”.

„Pasy” zmarnowały okres gry w podwójnej przewadze, ale ich gra była coraz lepsza. 24 sek. po zmianie stron krakowianie dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Półtorej min. później jednak ponownie na prowadzeniu był zespół Andrieja Sidorienki. Tym razem gola zdobył Illia Korenchuk. Początek drugiej tercji był kapitalny w wykonaniu obu zespołów, a kolejny gol dla miejscowych padł w 24. min. Remis utrzymał się jednak przez nieco ponad dwie min. W 26. min. bowiem okres gry w przewadze wykorzystali „Trójkolorowi”, a gola zdobył Christian Mroczkowski.

W trzeciej partii krakowianie szukali wyrównania, ale nie potrafili znaleźć sposobu na tyską defensywę i Tomasa Fucika. W końcówce meczu trener Comarch Cracovii postanowił postawić wszystko na jedną kartę i zdjąć z lodu bramkarza. W efekcie jednak gola uderzeniem do pustej bramki zdobył Bartłomiej Jeziorski i GKS Tychy wygrał w Krakowie 4:2.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
0:1 Alan Łysczarczyk (06:26)
1:1 Ales Jezek – Adam Raska – Martin Latal (20:24)
1:2 Illia Korenchuk – Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha (21:52)
2:2 Radosław Sawicki – Johan Lundgren (23:16)
2:3 Christian Mroczkowski – Oskar Jaśkiewicz (25:30) 5/4
2:4 Bartłomiej Jeziorski (58:45)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Mroczkowski, Rac, Łyszczarczyk – Bizacki, Pociecha; Gościński, Turkin, Korenchuk – Jaromersky, Bryk; Krzyżek, Ubowski, Marzec – Ciura, Jansson, Padakin, Galant, Jeziorski.