Jakub Witecki i GKS Tychy nie zwalniają tempa. Tyszanie odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem rozbijając Anteo Naprzód Janów 9:2. Napastnik GKS zanotował hattricka.

Tyszanie byli zdecydowanym faworytem potyczki i z tego zadania wywiązali się znakomicie. Kolejny popis dał będący w bardzo dobrej formie Jakub Witecki.

W pierwszej tercji spotkanie było nadspodziewanie wyrównane. Gospodarze grali niedokładnie i często gubili krążek, a ich postawa w defensywie nie była zbyt pewna. W 9. min. Michał Woźnica obsłużył Jakuba Witeckiego, który otworzył wynik spotkania. Cztery min. później jednak goście doprowadzili do wyrównania, a tercja zakończyła się remisem.

Po zmianie stron gra gospodarzy ożywiła się i była znacznie lepsza. Zaledwie 53. sek. po wznowieniu gry tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie, a drugiego gola zdobył Witecki. Wynik podwyższył Michael Cichy, a tyszanie wrócili na właściwe tory. Jeszcze w tej części do bramki trafili Alex Szczechura i Krys Kolanos. Zawodnicy Naprzodu jeszcze zmniejszyli stratę, ale stać ich było tylko na jednego gola.

W trzeciej części GKS w pełni kontrolował przebieg gry, zdobywając kolejne gole. Kolejne trafienia odnotowali Witecki i Kolanos, a strzelanie w ostatniej części rozpoczął Bartłomiej Jeziorski. Wynik ustanowił w końcówce Bartłomiej Pociecha, a GKS Tychy umocnił się na prowadzeniu w lidze.

GKS Tychy – Anteo Naprzód Janów 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
1:0 Jakub Witecki – Michał Woźnica (08:13)
1:1 Marek Pohl – Marcin Jaros – Marek Kosakowski (12:11)
2:1 Jakub Witecki – Bartłomiej Pociecha (20:52)
3:1 Michael Cichy – Krystofer Kolanos (26:19)
4:1 Alex Szczechura – Michael Cichy (29:53) 4/5
5:1 Krystofer Kolanos – Michael Cichy – Bartosz Ciura (32:53)
5:2 Adam Rajski – Mateusz Adamus – Tomas Parizek (37:09)
6:2 Bartłomiej Jeziorski – Patryk Kogut (43:10) 4/5
7:2 Jakub Witecki – Michał Woźnica – Radosław Galant (51:55)
8:2 Krystofer Kolanos – Mateusz Bryk (53:17)
9:2 Bartłomiej Pociecha – Michael Cichy (55:18) 5/4

GKS Tychy: Lewartowski, (Murray); Pociecha, Ciura, Woźnica, Galant, Witecki; Bryk, Jeziorski, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Górny, Kolarz, Kolanos, Cichy, Szczechura; Kotlorz, Gazda, Kalinowski, Komorski, Kogut.