Coraz lepiej w ringu radzą sobie bokserki MOSM Tychy. Tyszanki zanotowały bardzo dobre starty podczas zawodów w Złotowie.

W Złotowie odbyły się I kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet w Boksie. W gronie 73 zawodniczek nie mogło zabraknąć tyszanek, które pokazały się z bardzo dobrej strony. W kwalifikacjach wzięły udział cztery zawodniczki MOSM.

Patrycja Komudzińska (kat. 46 kg) w półfinale pokonała Sylwię Lipską (WDA Świecie) przez TKO w 1 rundzie. W finale natomiast pokonała zawodniczkę MKS Kalina Lublin – Wiolettę Gontarksą 3:0.

W Kategorii 48 kg startowała Dominika Huczek, która w eliminacjach pokonała Angelikę Świeżą z Polonii Świdnica. W finale tyszanka wygrała walkowerem, bowiem Natalia Narloch z Boxing Team Chojnice nie wyszła do ringu.

Ambitna postawa nie dała niestety awansu do półfinału Julii Waleczek. Tyszanka, która startowała w kat. 70 kg, musiała uznać wyższość zawodniczki Boxing Sokółka – Anety Gojko. Tyszanka przegrała 0:3.

Kapitalny start zanotowała Weronika Pławecka w kat. 75 kg najpierw pokonała poprzez TKO w pierwszej rundzie Kamilę Kłapouch (Oława). Podobnie było w półfinale, gdzie tyszanka rozprawiła się z Natalią Marczykowską z Radomia. W finale walka była wyrównana, ale zawodniczka MOSM Tychy w drugiej rundzie przez TKO pokonała Agnieszkę Gos ze Sparty Złotów.