Koszykarze GKS Tychy rozpoczęli walkę w fazie play-off. Tyszanie w Krakowie przegrali pierwszy mecz, ale w drugim wyrównali stan rywalizacji.

Podczas pierwszego starcia w obu zespołach zabrakło kluczowych zawodników. Ich brak szczególnie widoczny był po tyskiej stronie, bowiem zespół Tomasza Jagiełki w pierwszej kwarcie był bezradny. Krakowianie wygrali pierwszą odsłonę 30:13 (!), ale w drugiej tyszanie wrócili do gry wygrywając 29:15.
Po zmianie stron znowu gospodarze narzucili swój styl gry i powiększyli swoją przewagę. W czwartej kwarcie GKS próbował odrobić straty, ale krakowianie nie dali sobie wydrzeć prowadzenia i wygrali 91:85.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy 91:85 (30:13, 15:29, 30:18, 16:25).
AZS Politechnika Kraków: Dłuski 19 (2), Załucki J. 18 (5), Nowakowski 15 (3), Pełka 15 (1), Malczyk 9 (3), Baran 7 (1), Załucki A. 3 (1), Stalicki 3, Renkiel 2.
GKS Tychy: Małgorzaciak 25 (5), Szymczak 18 (1), Słupiński 12 (1), Hałas 9 (1), Kulon 9 (1), Kowalewski 6 (1), Deja 6.

W niedzielnym starciu GKS Tychy chciał wyrównać stan rywalizacji i podszedł do meczu lepiej skoncentrowany niż w sobotę. Tyszanie nie popełniali już tak rażących błędów, a gra była bardzo wyrównana. Pierwszą kwartę wygrali krakowianie jednym punktem, ale na przerwę prowadząc schodzili podopieczni Jagiełki.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli miejscowi, którzy ruszyli do odrabiania strat. Tyszanie jednak kontrolowali grę, dzięki czemu utrzymali prowadzenie przed czwartą kwartą. W tej walka była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem, a mecz ostatecznie wygrał GKS Tychy doprowadzając do remisu w rywalizacji.

AZS Politechnika Kraków: Hicks 22 (2), Pełka 21 (5), Dłuski 13, Nowakowski 12, Załucki J. 10 (2), Malczyk 8 (2), Renkiel 2, Baran 2.
GKS Tychy: Kowalewski 23 (4), Małgorzaciak 17 (5), Jankowski 17 (4), Słupiński 13 (1), Kulon 12 (2), Szymczak 8 (1), Deja 4.

Kolejne mecze rozegrane zostaną w tyskiej Hali Sportowej. Początek obu weekendowych spotkań o godz. 18.00.