W Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu. Wśród 471 zawodników nie zabrakło reprezentantów MOSM Tychy.

Tradycyjnie już Tychy reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych: Dawid Dziedzic, Adam Gembala, Adrianna Graf, Agnieszka Hałat, Elwira Koczy, Paweł Kulak, Maciej Mołdrzyk, Miłosz Pilc, Kacper Saks i Sylwia Złotecka, a trenerem zespołu MOSM jest Aleksandra Radek.

Zawody dobrze rozpoczął Dawid Dziedzic, który startował na dystansie 50 m stylem klasycznym. Tyszanin pomimo spóźnionego startu wywalczył trzecie miejsce! Wśród dziewcząt w tej samej konkurencji startowała Sylwia Złotecka, plasując się na 16. miejscu.

W finale na 50 m ST. motylkowym Dawid Dziedzic zajął szóstą pozycję, tracąc do strefy medalowej raptem 0,1 sekundy! W trzecim dniu zawodów Dawid zakwalifikował się do dwóch finałów – 100 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym.

Na pierwszym dystansie, pomimo najmniej przychylnego toru wywalczył brązowy medal z nowym rekordem życiowym. W drugim starcie natomiast zajął piątą pozycję.

źródło: Leszek Sobieraj / Twoje Tychy