Zawodnicy KS Gwardia Tychy zdobyli kolejne medale. Tyszanie stanęli na podium Pucharu Polski w ju-jitsu.

Podczas odbywających się w Katowicach zawodach startowało trzech tyszan, reprezentantów Gwardii Tychy. Jak się okazało wszyscy trzej wrócili do domu z medalami.

Najlepiej spisał się Kamil Stolecki, który walczył w kategorii do 85 kg. Tyszanin przez turniej przeszedł jak burza zdobywając złoty medal, a tym samym Puchar Polski Młodzieży w ju-jitsu 2013. Dawid Skrzydło (-69 kg) przegrał tylko walkę finałową, zdobywając srebrny medal, natomiast Paweł Skorzec (+94 kg) zdobył brąz.

Warto zaznaczyć, że Paweł Skorzec jest nowym zawodnikiem Gwardii, a wcześniej występował w Czarnych Bytom.

– Dla Dawida i Pawła był to ostatni start jako młodzieżowców, dlatego nie mogą spocząć na laurach i dalej ciężko pracować. Przed nimi nowe wyzwania w seniorach, gdzie nie ma już przelewek – mówi Andrzej Borowiec, trener Gwardii.

Andrzej Borowiec także wystartował w zawodach. Trener Gwardii wziął udział w mistrzostwa świata w zapasach „Alysh” federacji FILA. Tyszanin walczył w kat. do 100 kg i w ćwierćfinale musiał uznać wyższość reprezentanta Ukrainy.