W rozgrywanych w Dankowicach finałach woj. śląskiego zawodów „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku sukces odniosły tyskie zespoły. Dziewczynki w kat. U-12 zdobyły złoty medal, natomiast dziewczynki i chłopcy U-10 zdobyli srebrne medale.

Zawodniczki APN GKS Tychy czwarty raz już sięgnęły po mistrzostwo Śląska. W grupie tyszanki pokonały AS Kłomnice 4:2, SP1 z Gliwic 5:0 i SP Nakło Śląskie 11:0.

W ćwierćfinale zespół Jarosława Ziemby i Sebastiana Halatka ograł SP Pietrowice 12:0, a w półfinale grupowego rywala z Kłomnic 6:0. W wielkim finale tyszanki 5:1 pokonały Tygryski Świętochłowice. Zawodniczka APN GKS Tychy Wiktoria Nowak z 18 golami na koncie została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju.

APN GKS zagrał w składzie: Marlena Sobczak, Paulina Kopańska, Ola Szewczyk, Dorota Hałatek, Wiktoria Nowak, Wiktoria Ciszewska, Oliwia Ogierman, Paula Swadźba, Klaudia Jarczak i Natalia Jastrzębska.

W kat. U-10 dwa tyskie zespoły znalazły się w finałach. Do meczu o złoto bez porażki dotarła prowadzona przez Dawida Kołodziejczyka Polonia Tychy (uzupełniona zawodniczkami KSB Lędziny, GROM Tychy i APN), podobnie jak podopieczni Remigiusza Smolińskiego (Pionier Tychy i GOL Bieruń).

W finałach jednak oba zespoły musiały uznać wyższość swoich rywali. Chłopcy ulegli zespołowi Ruchu Radzionków, a dziewczynki Tygryskom Świętochłowice. Do Tychów jednak powędrowały nagrody indywidualne – Najlepszą bramkarką została Nina Tyśkiewicz, a zawodnikiem Kacper Duda.

Drużyna dziewczat: Matylda Kościak, Kamila Lisińska, Nina Tyśkiewicz, Julia Grodzicka, Nikola Palowska, Ewa Chylaszek, Julia Piętakiewicz, Klaudia Jarczak, Emilia Warelis i Joanna Jaremczak.

Zespół chłopców: Artur Sip, Bartłomiej Pintal, Jakub Jarnot, Kacper Żelazowski, Łukasz Błaszczyk, Damian Stenzel, Konrad Walicki, Bartosz Rośkowicz, Patryk Szewczyk, Dorian Orliński, Kacper Duda.

Trójka piłkarzy – Duda, Żelazowski i Sip – trafili do kadry zwycięskiego zespołu UKS Radzionków i zagrają w finale.