Zespoły Pioniera Tychy i Old Boys Tychy awansowały to finału III Mistrzostw Tychów Drużyn Amatorskich. W meczu o trzecie miejsce zagrają Byki i Meksyk Sportowe Tychy.

W pierwszym meczu półfinałowym tylko pierwsza tercja była wyrównana i mogła zapowiadać ciekawy pojedynek. Jednak już po zmianie stron ekipa Old Boys Tychy zdobyła cztery gole, niemal zapewniając sobie wygraną. W trzeciej tercji doświadczony zespół wciąż przeważał i zasłużenie wygrał 10:3!

Tym samym Old Boys Tychy zostali pierwszym finalistą turnieju, a Bykom pozostała walka o brąz.

10:3 (45. min.) Żbik – Wiśniewski

W drugim spotkaniu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 35. min. padł pierwszy gol, a zdobyli go zawodnicy Pioniera. Z prowadzenia faworyci cieszyli się jednak niespełna 60 sek. Meksyk ST szybko bowiem doprowadził do wyrównania. Zwycięski gol padł w 44. min.

Pionier awansował do finału, w którym już czekał zespół Old Boys Tychy. Meksyk Sportowe Tychy natomiast zagra z Bykami o trzecie miejsce.
Pionier Tychy – Meksyk Sportowe Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

1:0 (35. min.) Nowak – Jaromin
1:1 (36. min.) Kudzia – Polak
2:1 (44. min.) Stopa

Mecze o medale rozegrane zostaną dzisiaj. Mecz o piątą pozycję pomiędzy Dragons i Isuzu rozpocznie się o godz. 9:00.
Mały finał, w którym zagra Meksyk ST z Bykami zaplanowany jest na godz. 11. Wielki Finał pomiędzy Old Boys i Pionierem natomiast rozegrany zostanie o godz. 13.