Piłkarze GKS Tychy mają za sobą dwa ostatnie mecze sparingowe. Tyszanie w kolejny weekend rozpoczną rywalizację w Fortuna 1. Lidze.

Miniona sobota była dość intensywna dla „Trójkolorowych”. Tyszanie bowiem rozegrali dwa mecze kontrolne, wzięli udział w pikniku, a także zaprezentowali się kibicom.

W pierwszym meczu kontrolnym Dariusz Banasik dał szansę młodym zawodnikom, a także testował kolejnych trzech. Tyszanie pokonali Polonię Bytom 2:0, a gole zdobyli zawodnik testowany oraz Dominik Połap, który pewnie wykorzystał rzut karny.

GKS Tychy – Polonia Bytom 2:0.
Skład na 1. połowę spotkania: Kostrzewski, Połap, Buchta, Bieroński, zawodnik testowany I, Skibicki, zawodnik testowany II, Szpakowski, Orliński, Niewiarowski, Dzięgielewski. Skład na 2. połowę spotkania: Czarnogłowski, Połap, Buchta, Bieroński, zawodnik testowany I, Matyśkiewicz, zawodnik testowany III, Orliński, Tuleja, Dzięgielewski.

W drugim meczu sparingowym, który rozgrywany był na głównej płycie Stadionu Miejskiego Tychy, tyszanie zmierzyli się z ukraińską FC Vorskla Poltava. Rywal był bardzo wymagający, a mecz z tyszanami miał pozwolić się mu zapoznać z tyskim obiektem, na którym Ukraińcy rozegrają swoje mecze z Pucharze Konferencji.

Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Dariusza Banasika, a celnym uderzeniem już w 2. min. zza pola karnego na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin. Goście doprowadzili do wyrównania w 34. min., a dwie min. później objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą jednak wyrównał Rumin. Napastnik tyszan pewnie wykorzystał sytuację sam na sam w 42. min. Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie, a GKS Tychy letnie przygotowania zakończył bez porażki.

GKS Tychy – Vorskla Poltava 2:2 (2:2). Bramki: Rumin (2., 42.).
GKS: Kikolski, Machowski, Budnicki, Nedić, Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Mystkowski, Rumin, Mikita. 2. połowa: Kikolski, Szpakowski, Budnicki, Nedić, Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Niewiarowski, Rumin, Mikita.