Piłkarze GKS Tychy przegrali pierwszy zimowy sparing. Tyszanie musieli uznać wyższość MKS Kluczbork ulegając 0:1. Kamil Kiereś testował pięciu zawodników.

Sparingowa gra podzielona była na trzy tercje, a każda trwała 40 minut. Dlatego też każdy z zawodników miał sporo czasu, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Kamil Kiereś przyglądał się piątce zawodników. Dwaj z nich – Aleksander Januszkiewicz oraz Stepan Hirśkyj trenują z GKS od początku okresu przygotowawczego. Obaj zagrali także w posezonowych sparingach. Pojawili się też trzej kolejny – dwóch napastników oraz środkowy obrońca.

10434006_1045430898816843_861409868437005391_n

Nowe twarze jednak nie przyniosły efektu w postaci wygranej. Tyszanie przegrali 0:1 tracąc gola w 109. min., a zwycięstwo MKS Kluczbork dał testowany Michal Šufliarský. Kolejny mecz sparingowy GKS rozegra w środę (20.01.) o godz. 11, kiedy to zmierzy się z Garbarnią Kraków.

W składzie zabrakło już Michała Grunta, Piotra Okuniewicza oraz Damiana Szczęsnego. Z całą trójką sztab szkoleniowy GKS Tychy postanowił się rozstać.

MKS Kluczbork – GKS Tychy 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).
GKS Tychy: I część: Igaz – Mateusz Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Mączyński – Rutkowski, Bukowiec, Hirskyj, Grzeszczyk, Nieśmiałowski – Zawodnik testowany I.
II część: Florek – Łęszczak, Tanżyna (60. Zawodnik testowany II), Gancarczyk (60. Kiwior), Górkiewicz – Januszkiewicz, Szumilas, Zganiacz, Duda, Radzewicz – Zawodnik testowany I (60. Majewski).
III część: Krzczuk – Bocian, Zawodnik testowany II, Kiwior, Górkiewicz (90. Łęszczak) – Błanik, Dymowski, Glanowski, Biskup, Wodecki – Majewski (90. Zawodnik testowany III).