Koszykarze GKS Tychy przegrali pierwszy sparing. Tyszanie musieli uznać wyższość GTK Gliwice, ulegając 71:78.

Pierwsza kwarta należała do przyjezdnych, którzy od początku byli bardzo skuteczni. Zaczęło się od celnego rzutu za trzy punkty, ale tyszanie nie poddali się. W drugiej kwarcie odrobili straty, a zespoły na przerwę schodzili z remisem po 40.

DSC_000001

Po zmianie stron to zespół Tomasza Jagiełki miał przewagę. Trzecia kwarta była kapitalna w ich wykonaniu, a skuteczna gra dała im prowadzenie ośmioma punktami. W ostatniej części meczu tyszanie jednak popełniali mnóstwo niepotrzebnych błędów, co było brzemienne w skutkach.

GKS Tychy przegrał 71:78, a dzisiaj o godz. 18 zmierzy się z Pogonią Prudnik. Pojedynek rozegrany zostanie w Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego.

GKS Tychy – GTK Gliwice 71:78 (14:26, 26:14, 21:13, 10:25).
GKS Tychy – Olczak 11, Barycz 10, Dziemba 10, Piechowicz 9, Bzdyra 9, Deja 7, Szpyrka 6, Hałas 4, Basiński 2, Zub 2, Markowicz 1.