Jadberg Pionier Tychy wygrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w walce o mistrzostwo Polski unihokeja. Tyszanie na własnym parkiecie pokonali UKS Absolwenta Siedlce 8:7.

Tyszanie bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek, bowiem już w 3. min. Krzysztof Carina otworzył wynik spotkania. Jednak w dalszej części to goście dominowali. Absolwent jeszcze w pierwszej tercji zdobył cztery gole, co zapowiadało bardzo trudną przeprawę dla zespołu Jadberg Pioniera.

Fatalną sytuację tyszan goście zrobili jeszcze gorszą. Na początku drugiej tercji zdobyli kolejne dwa gole. Gospodarze odpowiedzieli na nie trafieniami Grzegorza Diakowa (29.) oraz pod koniec tej części gry Romana Jadamusa (39.).

W trzeciej części gry jednak tyszanie zagrali fenomenalnie. Jadber Pionier odrobił straty z nawiązką. Bramki kolejno strzelali Diaków dwukrotnie oraz Tomasz Kurzawa, który doprowadził do wyrównania. Goście szybko opowiedzieli na to trafienie, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Bohaterem tyszan był Grzegorz Diaków, który najpierw zdobył gola wyrównującego, a następnie na niespełna dwie min. przed końcem dał wygraną gospodarzom.

TKKF Jadberg Pionier Tychy – UKS Absolwent Siedlce 8:7 (1:4, 2:2, 5:1).