Hokeiści GKS Tychy zakończyli Memoriał Pavla Zabojnika porażką z MHk 32 Liptovský Mikuláš. Słowacy w pełni zasłużenie wygrali 4:1.

GKS Tychy w pierwszym meczu musiał uznać wyższość HC Nowe Zamki przegrywając 3:5. W drugiej kolejce tyszanom przyszło się mierzyć z gospodarzami, których pokonali 4:1. Na zakończenie rywalizacji zespół Sidorienki zmierzył się z MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Tyszanie przeciwko Słowakom rozegrali słabsze spotkanie nić dzień wcześniej, a w ich grze widoczna była niedokładność. Zawiodła również gra w przewagach, z których „Trójkolorowi” nie potrafili skorzystać. Mimo to GKS jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się niezwykle skuteczny w Memoriale Jakub Bukowski, który wykorzystał rzut karny za faul na Szymonie Marcu. Prowadzenia jednak tyszanie nie utrzymali tracąc gola 37 sek. przed końcem pierwszej tercji.

Drugą tercje od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Sidorienki, ale oblężenie słowackiej bramki nie przyniosło zmiany wyniku. Tyszanie w miarę upływu czasu spisywali się coraz lepiej, ale wciąż grali niedokładnie. Mikuláš ponownie zadał cios w końcówce zdobywając gola podczas gry w przewadze 23 sek. przed przerwą.

Po zmianie stron zawodnicy GKS Tychy byli zdeterminowani, żeby odmienić losy meczu. Wygrana bowiem dawała szansę na zajęcie trzeciej pozycji w turnieju. W połowie tercji Pociecha ratował zespół przed startą gola faulem, po którym Słowacy otrzymali rzut karny. Nie zdołali go jednak wykorzystać. Chwilę później tyszanie grali w przewadze, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Co gorsza zmarnowane okazje zemściły się na tyszanach, a Mikuláš podwyższył prowadzenie. W 57. min. tyszanie stracili czwartego gola i ostatecznie przegrali 1:4.

GKS Tychy – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
1:0 Jakub Bukowski (15:04) rzut karny
1:1 Simon Kalousek – Filip Mezovsky (19:23)
1:2 Martins Karsums – Hannu Kuru (39:04) 5/4
1:3 Peter Valent – Markus Michalik – Sameli Ventela (51:43)
1:4 Hannu Kuru – Sameli Ventela (56:33)

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Kaskinen, Bizacki; Šedivý, Szturc, Mroczkowski – Bagin, Pociecha; Gościński, Galant, Jeziorski – Ciura, Brezak; Bukowski, Starzyński, Wróbel – Younan, Kasperek; Marzec, Ubowski, Kusak – Krzyżek.