Rezerwa GKS Tychy zdała próbę generalną przed startem nowego sezonu IV ligi. Tyszanie pokonali ligowego rywala – Ruch Radzionków 3:2.

W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją sezonu zespół Tomasza Wolaka spisał się bardzo dobrze. Tyszanie jednak nie do końca zaprezentowali pełnię swoich umiejętności, bowiem grali ze swoim przyszłym rywalem – Ruchem Radzionków.

GKS TYCHY - KOTWICA KOLOBRZEG

GKS II szybko wyszedł na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Artur Pląskowski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Błanik. Prowadzenie podwyższył płaskim strzałem w krótki róg Pląskowski, a jeszcze przed przerwą ładną indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Rutkowski. Piłkę do własnej bramki po niej wpakował obrońca Ruchu, a tyszanie po pierwszej połowie prowadzili 3:0.

Po zmianie stron więcej z gry mieli goście, którzy zdołali strzelić dwie bramki. Wówczas w składzie tyszan pojawiło się więcej młodych zawodników, jak Pustelnik, Kubiak czy Bojarski, którzy zastąpili graczy pierwszej drużyny.

GKS II Tychy – Ruch Radzionków 3:2 (3:0). Bramki: Błanik (k.), Pląskowski, Sam.
GKS II: Odyjewski – Wolak, Banaś, Wróbel, Majnusz – Matusz, Sobas, Duda, Rutkowski, Błanik – Pląskowski oraz Holewa, Jędryka, Pawełczyk, Biskup, Nieśmiałowski, Musiolik, Pustelnik, Bojarski, Kubiak.