Piłkarze GKS Tychy, pomimo iż mają za sobą już trzy mecze ligowe, rozegrali kolejny sparing. Tyszanie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 0:1.

W dzisiejszym meczu sparingowym przeciwko Zagłębiu Sosnowiec w składzie GKS Tychy zabrakło pięciu zawodników. Kontuzjowany jest Łukasz Małkowski, a 16-letni Michał Biskup przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17, która walczy o awans do Mistrzostw Europy.

Zabrakło również trzech graczy, którzy otrzymali wolne od Jana Żurka – Damiana Krajanowskiego, Mariusza Zganiacza oraz Marcina Wodeckiego. Do gry wrócił Pavol Ruskovský, a na środku pomocy można było dostrzec Denisa Popovičia, który ma zadebiutować w niedzielnym meczu z Kolejarzem Stróże.

Tyszanie jednak przegrali w Sosnowcu 0:1, co pokazuje problemy ofensywne podopiecznych Jana Żurka. Tyszanie w trzech meczach ligowych zdobyli raptem dwa gole. Oba padły po stałych fragmentach gry – pierwszy z rzutu karnego wykonywanego przez Pawła Smółkę, a drugi po rzucie rożnym Wodeckiego i strzale głową Mariusza Masternaka.

Lekarstwem na grę ofensywną GKS Tychy może być pozyskany zawodnik ze Słowenii – Denis Popovič. Czy będzie on skuteczny okaże się w najbliższym meczu ligowym z Kolejarzem Stróże.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:0 (1:0).
GKS Tychy: I połowa: Misztal (35. Igaz) – Chomiuk, Kopczyk, Balul, Mączyński – Ruskovský, Žunić, Popovič, Bukowiec, Dzięgielewski – Dočekal.
II połowa: Igaz (70. Florek) – Grzybek, Masternak, Žunić, Szumilas – Szczęsny, Dymowski, Rutkowski, Gąsior, Mąka – Smółka.