Siatkarki TKS Tychy po serii porażek wygrały mecz ligowy. Tyszanki komplet punktów wywalczyły we własnej hali pokonując 3:1 Polonię Łaziska Górne.

Tyszanki nie notowały ostatnio dobrej passy. Po kilku porażkach z rzędu jednak przed własną publicznością podopieczne Krzysztofa Pałki chciały odnieść zwycięstwo – pierwsze w swojej hali w II lidze.

Spotkanie z Polonią gospodynie jednak rozpoczęły bardzo nerwowo. Tyszanki kiedy już uspokoiły grę próbowały gonić rywalki, jednak bez skutku, dlatego pierwszego seta wygrała Polonia do 18. W drugim jednak gospodynie narzuciły swój styl gry i zdominowały rywalki wygrywając do 14.

siatka2

Trzecia partia była bardzo wyrównana. Mimo utrzymywania dystansu, końcówka seta była nerwowe i emocjonująca. Jednak dobrze skończyła się dla gospodyń, które wygrały do 23. W czwartej rywalki już nie grały tak skutecznie, a TKS Tychy zasłużenie wygrał do 18 i całe spotkanie 3:1.

TKS Tychy zajmuje siódme miejsce w II lidze. W najbliższą sobotę tyszanki zagrają z liderem – PLKS Pszczyna. Początek meczu w Pszczynie (ul Zamenhofa 5a) o godz. 18.

TKS TYCHY – KS Polonia Łaziska Górne 3:1 ( 18:25 25:14 25:23 25:18).