Rezerwa GKS Tychy w dwóch ostatnich meczach zapewniała sobie wygrane w ostatnich minutach meczu. W miniony weekend tyszanie w ten sposób dali sobie odebrać wygraną.

Przed spotkaniem więcej szans na zwycięstwo dawano podopiecznym Jarosława Zadylaka. Orzeł Łękawica jednak pokazał charakter, a w końcówce miał odpowiednio dużo szczęścia, by wywalczyć w Tychach punkt.

Pierwsi jednak w tym meczu zaatakowali tyszanie, ale niesygnalizowane uderzenie Pipi z problemami obronił bramkarz rywali. Zatrzymał także dobitkę Biegańskiego. Dziesięć min. później z dobrej strony pokazał się Dana, który wybronił sytuację sam na sam z zawodnikiem gości. Po pół. godz. gry ponownie swoich sił próbował Pipia, ale ponownie górą był bramkarz Orła. Goście odpowiedzieli po kontrataku, ale ponownie górą był Dana.

Chwilę przed przerwą tyszanie powinni byli objąć prowadzenie. Strzał Biegańskiego wylądował na słupku bramki przyjezdnych, a dobitka Oleksego była zbyt lekka, by sprawić problemy bramkarzowi. Piłka znalazła drogę do bramki dopiero w 64. min. Wówczas Biegański faulowany był w polu karnym, a „jedenastkę” na raty wykorzystał Orliński. Chwilę później gra została zatrzymana na kilka minut, bowiem w polu karnym po jednym ze starć przytomność stracił gracz gości. Na szczęście szybka interwencja służb medycznych była skuteczna i zespoły mogły wrócić do gry.

Zawodnicy Orła po stracie gola nie podłamali się i szukali wyrównania. Więcej okazji jednak mieli miejscowi, którzy w ostatnim kwadransie powinni byli zdobyć trzy gole. Dwukrotnie sytuację zmarnował Biegański, a raz Orliński, co zemściło się w doliczonym czasie gry. Dana był bezradny przy uderzeniu rywala i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

GKS II Tychy – LKS Orzeł Łękawica 1:1 (0:0)
1:0 Orliński (65.)
1:1 Sz. Byrtek (90.)

GKS II Tychy: 22. Dana – 3. Słanek, 4. Zarębski, 6. Oleksy (46, 24. Kawka), 7. Żelazowski (46, 30. Wilk Ż), 8. Orliński, 9. Ploch, 10. Biegański, 17. Pipia, 23. Rabiej, 34. Kacprowski (70, 18. Pawlusiński). Trener Jarosław Zadylak.