Drugi zespół koszykarskiego GKS Tychy nie dał rady ograć lidera III ligi. Tyszanie przegrali na wyjeździe z AZS Gliwice 69:89.

Złożony z wielu juniorów zespół po pierwszej kwarcie przegrywał 11 punktami i to zaważyło o porażce. W kolejnych częściach gry tyszanie nawiązali równorzędną walkę z liderem rozgrywek. Na przerwę jednak GKS schodził przegrywając 13 punktami.

DSC_1306

Po zmianie stron zespół Edwarda Feitha zaczął odrabiać straty, ale gospodarze tylko w trzeciej kwarcie odpuścili tyszanom. W czwartej ponownie przejęli inicjatywę odnosząc zasłużone zwycięstwo. Najwięcej punktów dla GKS II zdobył Wojciech Zub, który zaliczył 19 oczek. 15 rzucił Krzysztof Michalak, a 14 Mateusz Józefów.

GKS II Tychy zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch zwycięstw i czterech porażek. Najbliższy mecz GKS zagra u siebie z rezerwami Mickiewicza Katowice.

AZS Gliwice – GKS Tychy II 89:69 (29:18, 19:17, 19:22, 22:12).
GKS II: Zub 19, Michalak 15 (1 za 3), Józefów 14 (2), Zawadzki 7 (1), Józefowski 6, Król 4, Malcharek 2, Raff 2, Kowalczuk, Michalski.