Hokeiści GKS Tychy w drugim meczu Pucharu Kontynentalnego musieli uznać wyższość rywali. Tyszanie po dogrywce przegrali ze słoweńskiem HDD Acroni Jesenice 1:2.

Dla Słoweńców był to mecz ostatniej szansy, bowiem w pierwszej serii gier Acroni przegrał z DVTK Jegesmedvek Miskolc 1:4. Tyszanie natomiast wygrali 12:0 z rumuńskim Dunarea Galati.

Spotkanie było wyrównane od samego początku, a główną rolę odgrywali bramkarze, którzy długo zachowywali czyste konta. Kibice musieli czekać aż do ostatniej minuty drugiej tercji. Wówczas po akcji z Patrykiem Kogutem gola zdobył Jaroslav Kristek.

Dunarea Galati (Galacz) - GKS Tychy

Długo z prowadzenia tyszanie jednak się nie cieszyli. Niespełna 120 sek. po wznowieniu gry w trzeciej tercji Słoweńcy wyrównali. Do końca regulaminowego czasu gry więcej goli już nie padło, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej lepsi byli goście. Stefan Zigardy skapitulował po 77 sek. gry i GKS Tychy musiał przełknąć gorycz porażki.

W drugim meczu DVTK Jegesmedvek Miskolc pokonał Dunareę 5:1 i jako jedyny ma komplet punktów. Dzisiaj tyszanie będą chcieli przerwać serię Węgrów.

GKS Tychy – HDD Acroni Jesenice d.1:2 (0:0, 1:0, 1:1, d. 0:1).
1:0 Kristek Jaroslav – Kogut Patryk (39:19)
1:1 Oraze Martin – Sodja Urban – Berlisk Nejc (41:54)
1:2 Manfreda Marjan – Jezovsek Zan (61:17)

GKS Tychy: Zigardy Stefan – Zatko Miroslav, Kotlorz Michał; Kalinowski Kamil, Bepierszcz, Kolusz Marcin – Kubos Petr, Ciura Bartosz; Komorski Filip, Galant Radosław, Jeziorski Bartłomiej – Bryk Mateusz, Pociecha Bartłomiej; Vozdecky Martin, Kristek Jaroslav, Kogut Patryk – Górny Kamil, Bagiński Adam, Rzeszutko Jarosław, Woźnica Michał, Witecki Jakub.

HDD Acroni Jesenice: Us Zan – Logar Miha – Oraze Martin; Rodman David, Pance Eric, Jezovsek Zan – Cerkovnik Gasper, Kranjc Ales; Manfreda Marjan, Sodja Urban, Rajsar Saso – Jeklic Ales, Berlisk Nejc; Kalan Luka, Brus Miha, Glavic Gasper – Tarman Marko, Tomazevic Blaz.