GKS Tychy w „meczu przyjaźni” pokonał Comarch Cracovię Kraków 3:2. Bramki dla tyszan zdobyli Kacper Guzik, Josef Vitek oraz Maxim Kartoshkin, a w składzie pojawił się Jurii Kuzin.

„Mecze przyjaźni” z Comarch Cracovią zawsze były ciekawymi widowiskami. Początek piątkowego starcia jednak odzwierciedlał etap rozgrywek i brak zgrania w obu zespołach.

DSC_9487

Kacper Guzik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. (fot. Zuzanna Świder)

Pierwsze minuty obfitowały w wiele strat i niedokładnych podań, a po stronie tyszan wciąż zawodziła gra w przewadze. Agresywnie grający krakowianie skutecznie wybijali z rytmu gospodarzy. Zespół Jiri Sejby jednak znalazł sposób na defensywę Cracovii i za sprawą Kacpra Guzika GKS wyszedł na prowadzenie. Stracony gol pobudził gości, którzy ruszyli do odrabiania strat. Efekt przyszedł na nieco ponad min. przed końcem, kiedy to Marek Kalus pokonał Stefana Zigardego.

Po zmianie stron na lodzie dominowali tyszanie, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry. Popełnili jednak kilka błędów, które nie były brzemienne w skutkach. Z minuty na minutę GKS Tychy grał coraz lepiej, jednak nie potrafili wykorzystać kilku okazji bramkowych. Udało się to dopiero Josefowi Vitkowi, który został idealnie obsłużony przez Mikołaja Łopuskiego.

DSC_9613

Josef Vitek zdobywa drugiego gola dla tyszan. (fot. Zuzanna Świder)

Trzecią część gry gospodarze rozpoczęli od dwuosobowego osłabienia, którego nie wykorzystali krakowianie. Defensywa tyszan w tym fragmencie gry zagrała bardzo dobrze. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, ale gola zdobyli zawodnicy GKS. Kolejną bramkę w tyskich barwach zdobył Rosjanin Maxim Kartoshkin. Krakowianie wprawdzie zdobyli kontaktowego gola, ale pomimo wycofania bramkarza w końcówce nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).
1:0 Guzik – Ktlorz – Witecki (09:16) 5:4
1:1 Kalus – Stoklasa (18:54)
2:1 Vitek – Łopuski, Kolusz (35:42)
3:1 Kartoshkin (45:30) 4:4
3:2 Dvorak – Fojtik – Valcak (54:44)
GKS: Zigardy (Sobecki) – Sokół, Pociecha, Woźnica, Galant, Bagiński – Ferenc, Mojzis, Łopuski, Kolusz, Vitek – Besch, Kotlorz, Guzik, Parzyszek, Witecki – Wanacki, Różycki, Majoch, Kartoshkin, Kuzin.