Koszykarze GKS Tychy odnieśli trzecie zwycięstwo w tym roku. Tyszanie wzięli rewanż na Kotwicy Kołobrzeg za porażkę w pierwszej rundzie i ograli rywala 99:75.

Zespół Tomasza Jagiełki w Kołobrzegu przegrał 81:89 i chciał wziąć rewanż za ten wynik. Dlatego tyszanie od początku spotkania byli bardzo skoncentrowani i kontrolowali przebieg gry. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Choć przyjezdni próbowali odrobić straty, to tyszanie wypracowywali coraz większą przewagę. Ostatecznie na przerwę zeszli prowadząc ośmioma punktami.

Po zmianie stron goście już byli tylko tłem dla tyszan. Doskonała gra m.in. Tomasza Deji pozwoliła powiększać przewagę, a GKS trzecią kwartę wygrał różnicą.. 24 punktów! To był prawdziwy nokaut, dzięki któremu w ostatniej części gospodarze mogli nieco spuścić z tonu. Dzięki temu gracze Kotwicy zmniejszyli stratę, ale i tak ostatecznie przegrali 75:99.

GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 99:75 (24:21, 20:15, 34:10, 21:29).