Hokeiści GKS Tychy od zwycięstwa rozpoczęli drugą rundę Tauron Hokej Ligi. Tyszanie już bez Andrieja Sidorienki wygrali w Nowym Targu 4:2.

W trakcie tygodnia działacze pożegnali się z dotychczasowym szkoleniowcem, z którym za porozumieniem stron rozwiązano umowę. Tymczasowym trenerem został Adam Bagiński, który zaliczył udany debiut w nowej roli..

„Trójkolorowi” od początku spotkania byli stroną przeważającą i dyktowali warunki gry. W czwartej min. pod bramkę „Szarotek” przedarł się Filip Komorski, który otworzył wynik. W dalszej fazie pierwszej tercji mogły paść, ale bramkarz miejscowych spisywał się już bez zarzutu. Po przerwie tyszanie wciąż przeważali, ale w 38. min. grając w osłabieniu stracili gola, a wynik remisowy utrzymał się do końca tej cząści.

W 44. min. ku zaskoczeniu na prowadzenie wyszli gospodarze, choć chwilę wcześniej doskonałą okazję miał Alan Łyszczarczyk. Strata bramki podrażniła zawodników GKS Tychy, którzy w 49. min. wykorzystali podwójną przewagę, a wyrównał Filip Komorski. Na prowadzenie tyszanie wyszli również grając w przewadze, a gola zdobył Pavel Padakin. W końcówce miejscowi postawili wszystko na jedną kartę, co wykorzystał celnym strzałem do pustej bramki Radosław Galant.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
0:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski(03:20)
1:1 Johan Lorraine – Filipp Pangelov-Yuldashev – Patryk Wronka (37:14) 5/4
2:1 Patryk Wronka (44:12)
2:2 Filip Komorski – Oskar Jaśkiewicz (48:07) 5/3
2:3 Pavel Padakin – Christian Mroczkowski – Alan Łyszczarczyk (55:33) 5/4
2:4 Radosław Galant – Jan Jaroměřský (59:12) do pustej bramki

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Nilsson, Pociecha; Bukowski, Turkin, Korenchuk – Jaroměřský, Ciura; Padakin, Galant, Mroczkowski – Bryk, Gościński, Krzyżek, Ubowski, Marzec.