Atomówki GKS Tychy wczoraj rozegrały mecz z Jaskółkami Toruń. Tyszanki rozbiły rywalki 9:1, a cztery gole zdobyła Pamela Urbańska.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla zespołu Dariusza Garbocza, bo już po 14 sek. Pamela Urbańska zdobyła pierwszego gola dla Atomówek. Zawodniczki z Torunia jeszcze nie zdążyły otrząsnąć się po stracie bramki, a już było 2:0.

Tym razem torunianki zaskoczyła Klaudia Musioł. Szybko zdobyte prowadzenie dobrze wpłynęło na gospodynie pojedynku. W 8 min. Nicole Sosnowska strzeliła trzeciego gola. W końcówce na listę strzelców wpisała się jeszcze Julia Gawlik i Agnieszka Dziedzioch. Spotkanie niemal rozstrzygnięte było już po pierwszej tercji.

Mecz (56)

Dlatego też w drugiej części gry Atomówki nie forsowały tempa i grały spokojnie, utrzymując się długo przy krążku. Jedyną bramkę zdobyła Pamela Urbańska w 32. min. W trzeciej tercji gospodynie znowu przyśpieszyły tempo. Po nieco ponad dwóch min. gry Julia Gawlik strzeliła siódmego gola dla tyszanek. Kolejne dwa zapisała na swoje konto Urbańska, a w końcówce torunianki znalazły sposób na Oliwię Rybacką.

Atomówki GKS Tychy – Jaskółki Toruń 9:1 (5:0, 1:0, 3:1).
1:0 – Pamela URBAŃSKA – Sylwia ŁASKAWSKA (00:14)
2:0 – Klaudia MUSIOŁ – Sylwia ŁASKAWSKA (00:50)
3:0 – Nicole SOSNOWSKA – Julia GAWLIK (07:57)
4:0 – Julia GAWLIK – Oliwia GARBOCZ (18:40)
5:0 – Agnieszka DZIEDZIOCH – Pamela URBAŃSKA – Sylwia ŁASKAWSKA (19:23)
6:0 – Pamela URBAŃSKA – Agnieszka DZIEDZIOCH (31:07)
7:0 – Julia GAWLIK – Oliwia GARBOCZ – Małgorzata ZIELIŃSKA (42:06)
8:0 – Pamela URBAŃSKA – Agnieszka DZIEDZIOCH (49:54)