Hokeiści GKS Tychy udanie powrócili do rozgrywek ligowych PHL. Choć powrót był ciężki to tyszanie pokonali na wyjeździe Orlika Opole 5:3.

Po przerwie na mecze reprezentacji hokeistom GKS Tychy przyszło mierzyć się z Orlikiem Opole. Rywal niewygodny, a dodatkowo miał coś do udowodnienia tyszanom.

Spotkanie jednak udanie rozpoczęli podopieczni Jiri Sejby. Już po 122 sek. Jarosław Rzeszutko wykończył akcję Michała Kotlorza i Mateusza Bepierszcza pakując krążek do bramki rywali. Trzy i pół min. później już było 2:0 dla GKS. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Komorski. Taki obrót spraw pobudził gospodarzy, którzy na 11 se. przed końcem pierwszej tercji zdobyli kontaktową bramkę.

GKS Tychy - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdansk

Po zmianie stron lepiej spisywali się opolanie. W obronie grali uważnie, a w ataku z minuty na minutę byli coraz groźniejsi. Efektem były dwa gole i objęcie prowadzenia. Taki obrót spraw zaskoczył tyszan, ale nie wprawił ich w zakłopotanie. W trzeciej części bowiem zespół Sejby zdołał doprowadzić do wyrównania po trafieniu Bartłomieja Jeziorskiego. W 47. min. za sprawą Bartosza Ciury GKS objął prowadzenie, a w końcówce Patryk Kogut przypieczętował wygraną GKS Tychy.

Tyszanie przed Świętami rozegrają jeszcze jeden mecz ligowy. Już jutro (czwartek, 22.12.) w Krakowie zmierzą się z Comarch Cracovią. Początek gry o godz. 18:30.

PGE Orlik Opole – GKS Tychy 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
0:1 Jarosław Rzeszutko – Michał Kotlorz – Mateusz Bepierszcz (02:02)
0:2 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Bepierszcz (05:31)
1:2 Rasmus Kulmala – Dmytro Demyanyuk – Martin Paryzek (19:49)
2:2 Bartłomiej Bychawski (25:48)
3:2 Michael Cichy – Bartłomiej Bychawski – Mateusz Sordon (30:37)
3:3 Bartłomiej Jeziorski (42:16)
3:4 Bartosz Ciura – Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski (46:23)
3:5 Patryk Kogut – Marcin Kolusz (59:22)

GKS Tychy: Kosowski (Zigardy) – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Zatko, Kotlorz; Witecki, Rzeszutko, Bepierszcz – Bryk, Pociecha; Semorad, Kristek, Kolusz – Gazda, Górny; Vozdecky, Kogut.